فواید حجامت


بسم الله الرحمن الرحیم

 

فواید حجامتفواید حجامت. حجامت چیست؟ حجامت چه فوایدی دارد؟ فایده حجامت چیست؟ حجامت چه تاثیری دارد؟

حجامت یکی از اعمال بسیار مهمی است که نقش بسیار مؤثری در سلامتی انسان دارد و آن تحفه ای از طرف پروردگار متعال به پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می باشد. حجامت یکی از مستحبات مؤکد است و در کلام ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) تاکید فراوانی بر انجام آن شده است. در این مطلب قصد داریم به برخی از فواید حجامت اشاره کنیم.

به طور کلی ، مسائل زیر را می توان جزء فواید حجامت برشمرد ؛ هر چند که فواید حجامت ممکن است فقط منحصر به این موارد نباشد:
 

پیشگیری و درمان انسداد عروق و سکته های قلبی و مغزی

متاسفانه امروزه یکی از مشکلات جوامع بشری ، سکته های قلبی و مغزی می باشد. سکته های قلبی و مغزی عمدتا از انسداد عروق قلبی و مغزی ناشی می شوند. حجامت با پاک سازی خون و دفع مواد زائد آن به عنوان یک وسیله پیشگیری کننده از انسداد عروق قلبی و مغزی عمل کرده و نقش بسیار بسیار مهمی در جلوگیری از این سکته ها دارد.
 

کاهش غلظت خون و رفع مسمومیت های مزمن

غلظت خون بالا در بدن از جمله علل مهم بسیاری از بیماری هاست ؛ انجام حجامت منجر به کاهش غلظت خون و تصفیه آن از مواد ناسالم شده و در نتیجه در رفع بسیاری از بیماری ها از جمله مسمومیت های مزمن در بدن تاثیر مهمی دارد.
 

تنظیم فشار خون ، چربی ، قند ، اسید اوریک ، کلسترول و اوره

اگر می خواهید فشار خون شما در حد طبیعی بوده و مشکلاتی نظیر افزایش چربی خون ، افزایش قند خون ، افزایش اسید اوریک ، کلسترول و همچنین افزایش اوره خون باعث بروز مشکلاتی برای شما نشود ، یکی از بهترین کارها انجام حجامت به طور مرتب می باشد. البته مساله شیوه زندگی سالم و رعایت دستورات شرع در جلوگیری از این مشکلات را نباید نادیده گرفت.
 

درمان جوش های پوستی و خارش بدن

یکی از علت های مهم جوش های پوستی و خارش بدن ، ناسالم بودن خون و وجود مواد زائد و سمی در خون می باشد. حجامت با پاک سازی و تصفیه خون بدن از مواد فاسد و زائد نقش بسیار مهمی در جلوگیری و درمان جوش های پوستی و خارش بدن دارد.
 

درمان سردردهای شدید و میگرن و ناراحتی های عصبی

عدم تنظیم اخلاط چهارگانه (صفرا ، سودا ، بلغم و خون ) در بدن می تواند موجب بروز مشکلات متعددی در بدن انسان گردد که سردرد و ناراحتی های عصبی می تواند از پیامدهای آن باشد. یکی از بهترین راه ها جهت تنظیم خلط های چهارگانه در بدن ، انجام عمل حجامت است و به همین دلیل است که حجامت می تواند در درمان سردردهای شدید از جمله میگرن و همچنین درمان ناراحتی های عصبی مفید باشد.
 

درمان ریزش مو و تقویت رشد مو

یکی از علل ریزش مو ، نرسیدن مواد غذایی کافی به ریشه مو است که سبب سست شدن ریشه مو و در نتیجه موجب ریزش مو می گردد. غلظت خون و همچنین وجود مواد فاسد و زائد در خون از جمله عواملی هستند که سبب می شوند مواد غذایی کافی به ریشه موها نرسد. با انجام عمل حجامت ، خون انسان تصفیه شده و از مواد آلوده و فاسد پاک می شود و این عمل موجب می شود که خون بتواند مواد غذایی مورد نیاز مو ها را به نحو احسن به آن ها برساند. رسیدن مواد غذایی کافی به موها یعنی جلوگیری از ریزش مو و تقویت رشد آن.
 

درمان دردهای استخوانی ، مفصلی و عضلانی (آرتروز)

دردهای استخوانی ، عضلانی و مفصلی که در حالت کلی به آرتروز معروف است یکی از مشکلاتی است که گریبانگیر انسان است و مخصوصا در روزگار کنونی به دلیل شرایط نامناسب زندگی و همچنین تغذیه های ناسالم ، شدت آن بیشتر است. یکی از بهترین راه های جلوگیری از آرتروز و حتی درمان آن ، استفاده از عمل حجامت می باشد. انجام عمل حجامت به طور مرتب سبب زدوده شدن مواد فاسد از خون شده و در نتیجه این مواد فاسد نمی توانند در مفاصل و عضلات بدن رسوخ کرده و ماندگار شوند و در نتیجه از بیماری آرتروز تا حد زیادی پیشگیری می شود.
 

درمان خواب رفتگی دست و پا و رفع سردی انتهای دست و پا

خواب رفتگی دست و پا و نیز سردی انتهای دست و پا از نتایج غلظت خون در بدن است که حجامت با پاک سازی خون و کاهش غلظت آن نقش بسیار مهمی در درمان و رفع این عارضه ها دارد.
 

تنظیم وزن خصوصا در افراد لاغر

افرادی که به دنبال تنظیم وزن بدن خود می باشند ، انجام عمل حجامت را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه در نظر داشته باشند.
 

بهتر شدن تنگی نفس در مبتلایان به آسم و رفع حساسیت و آلرژی

افرادی که مبتلا به تنگی نفس مخصوصا آسم می باشند و همچنین افرادی که دچار آلرژی و حساسیت هستند از انجام عمل حجامت غفلت نکنند که تاثیر مثبتی دارد.
 

درمان ناتوانی های جنسی مردان

غلظت خون و افزایش چربی و قند خون در مردان یکی از علل شایع ناتوانی جنسی در مردان می باشد. مردان محترم با انجام عمل حجامت می توانند بر توانایی های جنسی خود بیفزایند. البته عوامل مختلفی در افزایش توانایی جنسی در مردان مؤثر هستند که حجامت یکی از بهترین آن هاست. از عوامل مهم دیگر در افزایش میل جنسی در مردان و همچنین در زنان می توان به استعمال نوره اشاره کرد.
 

کمک به ترک سیگار و مواد مخدر (افزایش قدرت ایمنی بدن)

انجام عمل حجامت با پاک سازی و سالم سازی خون و دفع عوامل منفی ایجاد شده توسط مواد مخدر در بدن ، نقش مهمی در ترک سیگار و مواد مخدر دارد. همچنین عمل حجامت سبب افزایش قدرت ایمنی بدن می شود.
 

درمان سنگینی بدن

آیا تا به حال شده است که احساس سنگینی در بدن خود داشته باشید؟ مخصوصا هنگام برخاستن از خواب؟ اگر چنین حالتی در خود احساس می کنید ، بهترین درمان آن انجام عمل حجامت است.
 

درمان کیست تخمدان

بیماری کیست تخمدان از جمله مشکلات شایع زنان محسوب می گردد که در صورت عدم درمان حتی می تواند خدای ناکرده منجر به نازائی در زنان گردد. حجامت نقش بسیار ارزنده ای در درمان کیست تخمدان در خانم ها دارد.
 

درمان ناباروری در زنان و مردان

به دلیل شرایط زندگی امروز و نیز مسائل اشتباه تغذیه ای ، ناباروری در مردان و زنان از جمله مشکلات مهمی است که گریبان بعضی از خانواده ها را می گیرد. یکی از مهمترین راه کار ها جهت درمان ناباروری در مردان و زنان ، انجام عمل حجامت می باشد.
 

جلوگیری از سقط جنین

سقط جنین شاید یکی از مسائل ناخوشایند دوران بارداری و مخصوصا برای زنان باردار باشد. یکی از علل مهم سقط جنین ، وجود غلظت در خون مادران باردار می باشد. غلظت خون در برخی موارد سبب عدم رسیدن مواد غذایی کافی به جنین شده و می تواند موجب سقط جنین گردد. از این رو انجام عمل حجامت در زنان ، چه قبل از اقدام به بچه دار شدن و چه در زمان بارداری می تواند در کاهش سقط جنین نقش ارزنده ای ایفا نماید. البته باید توجه داشت که سقط جنین علل مختلفی دارد و یکی از علل مهم آن ، غلظت خون مادر حامله می تواند باشد. ضمنا مادران باردار اگر قصد حجامت داشته باشند حتما با یک پزشک طب سنتی مشورت نمایند زیرا حجامت در دوران بارداری بایستی در زمان خاصی انجام شود و همه دوران حاملگی برای انجام عمل حجامت خوب نیست!
 

درمان زردی نوزادان

یکی از مشکلات نوزادان که می تواند خانواده ها را درگیر خود بکند ، مساله زردی نوزاد است. معمولا در طب شیمیایی از دستگاه های دارای لامپ مهتابی جهت درمان زردی نوزاد استفاده می کنند اما در طب سنتی با استفاده از حجامت ، به راحتی می توان زردی نوزاد را درمان کرد بدون اینکه مضرات اشعه ماوراء بنفش لامپ مهتابی هم متوجه نوزاد بشود. البته شاید بعضی از افراد فکر کنند که مساله حجامت برای یک نوزاد خیلی سخت خواهد بود! اما لازم به ذکر است که حجامت در نوزاد فقط شامل ایجاد خراش کوچک در پشت گوش نوزاد و گرفتن چند قطره خون می باشد.
 

کمک به سلامتی بارداری

سلامتی در دوران بارداری مساله بسیار مهمی می باشد. همانطور که در بالا ذکر شد ، یکی از روش های جلوگیری از سقط جنین ، انجام عمل حجامت زن است. بهتر است که قبل از اقدام به بارداری ، حجامت عام توسط زن انجام شود تا خون او تصفیه شده و سالم شود. اگر به هر دلیل این امر در پیش از اقدام به حامله شدن انجام نشود ، می توان در زمان بارداری عمل حجامت را بر روی زن باردار انجام داد. فقط باید توجه داشت که در این مورد حتما لازم است با یک پزشک طب سنتی یا متخصص حجامت مشورت شود زیرا انجام حجامت در زمان حاملگی شرایط ویژه ای دارد و در زمان خاصی باید انجام شود. ضمنا حجامت در دوران بارداری می تواند از بروز بسیاری از مشکلات این دوران جلوگیری کند.

 

با انجام حجامت منظم سعی کنیم نقش مهمی در سلامتی خود ، خانواده و جامعه داشته باشیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آزمایش اسپرم (۱ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۳ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۴ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۴ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۵ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۵ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۶ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۷ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۷ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۸ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۸ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۹ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۰۷۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۵۰۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۷۵۶۹۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۷۸۵۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۴۴۳۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۲۵۳۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۳۵۵۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۸۵۴۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۳۰۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۴۷۰۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۷۱۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۳۹۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۴۵۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۰۶۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۷۳۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۴۴۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۵۳۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۹۷۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۸۹۰۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۹۲۸ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان بِهْ بدهيد ؛ چرا كه اخلاق فرزندانتان را نيكو مى گرداند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۵ / ۷ / ۱۳۹۹

۸ صفر ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۷ : ۳۳ : ۱۵

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۲

طلوع خورشید: ۰۵:۵۵

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۵:۲۰

غروب خورشید: ۱۷:۵۵

اذان مغرب: ۱۸:۱۳

وقت عشاء: ۱۹:۰۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات