آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان

حکم نزدیکی در شب عید قربان چیست؟

یکی از زمان هایی که ممکن است برای آمیزش و نزدیکی توسط زوجین انتخاب شود ، شب عید قربان می باشد. شاید برخی از زوجین ، شب عید قربان را مبارک بدانند و بخواهند که این شب را برای نزدیکی به منظور بچه دار شدن انتخاب کنند. سؤالی که ممکن است مطرح باشد این است که حکم نزدیکی در شب عید قربان چیست؟ آیا نزدیکی در شب عید قربان خوب است یا نه؟ در این مطلب قصد داریم تا در مورد انجام عمل جماع در شب عید قربان بحث کنیم و ببینیم که مجامعت در شب عید قربان چگونه است. اساس مطلب ما بر پایه احکام شرعی دین مقدس اسلام خواهد بود. شکی نیست که دین مقدس اسلام دستوراتی برای همه مراحل زندگی بشر از جمله مساله آمیزش و نزدیکی دارد.  خدای متعال دستوراتی را در مورد شرایط آمیزش و نزدیکی از طریق پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) برای ما فرستاده اند. این دستورات در قالب سفارش پیامبر اکرم (ص) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده اند. یکی از قسمت های این سفارش مربوط به جماع در شب عید قربان می باشد. پیامبر خدا (ص) در این باره چنین سفارش می فرمایند:

یا علی! در شب عید اضحی (عید قربان) [با زنت] جماع مکن که فرزند ، شش انگشت یا چهار انگشت آید.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

از این سفارش پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) به روشنی دریافت می شود که آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان مناسب نمی باشد. شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که دارای انگشت اضافه هستند و طبق این بیان پیامبر رحمت (ص) ، آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان منجر به شش انگشتی یا چهار انگشتی شدن فرزند می شود. اینکه چه عامل یا عواملی سبب چنین حالتی می شود برای ما مشخص نیست ولی چون فرموده پیامبر خدا (ص) می باشد ، رعایت این دستور لازم است ؛ زیرا پیامبر خدا (ص) جز کلام خدای متعال چیزی نمی فرمایند و در این باره در آیات 3 و 4 سوره النّجم در قرآن کریم چنین آمده است: وَمَا يَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى ﴿۳﴾ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحَى ﴿۴﴾ (و از سر هوس سخن نمى‏ گويد ؛ اين سخن بجز وحيى كه وحى مى ‏شود نيست). این آیات در مورد رسول اکرم (ص) هستند. پس فرموده پیامبر خدا ، فرموده خداست.

حال که دانستیم آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان خوب نیست ، سؤالی که مطرح می باشد این است که شب عید قربان چه زمانی است؟ حال که جماع در شب عید قربان نهی شده است پس لازم است که دقیقا بدانیم شب عید قربان چه زمانی است تا زمان اشتباه را انتخاب نکنیم! و شب عید قربان را اشتباه نگیریم! حال به توضیح این شب می پردازیم تا اگر چنانچه در این زمینه ابهامی وجود دارد برطرف شود.

 

شب عید قربان چه زمانی است؟

فرض کنیم امروز روز عید قربان باشد. به نظر شما شب عید قربان ، شب گذشته بود یا امشب خواهد بود؟ درک این موضوع خیلی مهم است! توجه داشته باشیم که از نظر شرعی و تاریخ هجری قمری ، ایام هفته از شب شروع شده و به روز ختم می شوند. مثلا در مورد جمعه از نظر تاریخ قمری و شرعی ، ابتدا شب جمعه را داریم و سپس روز جمعه را . توضیحات بیشتر در این خصوص در مطلب شبانه روز در ماه قمری بیان شده است و شما جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آن مطلب مراجعه نمایید. پس با این حساب ، چنانچه امروز روز عید قربان باشد ، شب گذشته شب عید قربان بوده است و امشب شب عید قربان نیست! روز دهم از ماه ذی الحجه ، روز عید قربان می باشد و شب عید قربان از اذان مغرب (به اعتقاد بعضی ها از غروب خورشید) نهم ذی الحجه تا اذان صبح دهم ذی الحجه خواهد بود. (شب مربوط به هریک از ایام هفته از اذان مغرب (و به اعتقاد بعضی ها از غروب خورشید) روز قبل تا اذان صبح روز جاری می باشد. این مباحث در همان مطلب شبانه روز در ماه قمری توضیح داده شده اند.) امید است که با این توضیحات ، مفهوم شب عید قربان بیان شده باشد و انشاء ا... از آمیزش و نزدیکی در این شب خودداری گردد.

امیدواریم با رعایت این دستور و سایر دستورات سفارش شده ، شاهد تولد فرزندان سالم و صالح باشیم انشاء ا...

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۴۵۲۷۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۶۹۲۶۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۳۰۵۳۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۰۵۱۷۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۸۸۱۰۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۶۰۶۳۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۶۶۰۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۵۷۰۷۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۱۵۰۸۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۰۶۳۰۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۹۵۲۷۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۸۵۹۹۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۷۸۲۳۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۵۹۲۳۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۸۷۲۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۹۷۸۶۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۸۶۲۷۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۸۵۲۱۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۲۳۵۷ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۷۷۴۹ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۹ / ۲ / ۱۳۹۸

۱۳ رمضان ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۹ : ۵۳ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۱۷

طلوع خورشید: ۰۵:۵۷

اذان ظهر: ۱۳:۰۱

اذان عصر: ۱۶:۴۹

غروب خورشید: ۲۰:۰۵

اذان مغرب: ۲۰:۲۵

وقت عشاء: ۲۱:۲۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات