اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

روش نزدیکی برای باردار شدن

اگر برای بارداری اقدام می کنید به احتمال زیاد این پرسش برایتان مطرح می شود که آیا روش نزدیکی برای باردار شدن اهمیت دارد؟ به عبارت دقیق تر ، حالت نزدیکی کردن چه تاثیری می تواند بر بارداری و جنین یا فرزند داشته باشد؟ شاید عده ای بر این عقیده باشند که هر حالت و روش نزدیکی کردن که امکان موفقیت بارداری بیشتر باشد را می توان انتخاب کرد! ممکن است این تفکر تحت تاثیر بعضی از اظهار نظر های افراد مختلف شکل گرفته باشد که فقط شانس بارداری بیشتر را برای حالت نزدیکی کردن ، مهم می دانند! آیا شما نیز چنین تفکری دارید ؛ یعنی به نظر شما هر روش نزدیکی کردن را می توان برای بارداری انتخاب کرد به شرطی که فقط شانس باردار شدن زن ، بیشتر باشد؟

ما در این مطلب قصد داریم اهمیت انتخاب حالت مقاربت برای باردار شدن را بررسی کنیم و ببینیم که آیا هر روشی را می توان برای نزدیکی کردن به منظور حامله کردن زن در نظر گرفت یا نه. اگر شما نیز مشتاق این بحث هستید پس با ما در ادامه مطلب ، همراه باشید.

طبیعی است که برای بارداری طبیعی ، انجام عمل نزدیکی ، لازم است. البته ما بارداری مصنوعی و مسائلی نظیر لقاح مصنوعی را در نظر نمی گیریم و هدف ما در این مقاله فقط بررسی حالت نزدیکی کردن برای حاملگی طبیعی می باشد. از آن جایی که زن و شوهر در حالت های مختلف می توانند با یکدیگر عمل جماع را انجام دهند ، شاید چنین تصور شود که پس در هر حالتی می توان به منظور باردار کردن زن ، عمل نزدیکی را انجام داد. بسیار روشن است که در هر حالتی اگر نزدیکی انجام شود و عمل لقاح اسپرم با تخمک انجام شود ، بارداری حاصل می شود. اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که روش های مختلف نزدیکی کردن ، بر روی جنین و همچنین بر روی بارداری ، تاثیرات مختلفی دارد. به همین دلیل است که باید سعی شود بهترین و سالم ترین روش نزدیکی کردن برای حامله کردن زن انتخاب شود.

به عنوان مثال ، مطابق سفارش پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، آمیزش در حالت ایستاده ، نهی شده است. در این خصوص ، به یکی از سفارشات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) اشاره می کنیم. آن حضرت در ضمن سفارش هایی که در باب مجامعت خطاب به حضرت علی (علیه السلام) دارند چنین می فرمایند:

یا علی! ایستاده با زنت جماع مکن که این از کار خران است و فرزندی که از این آمیزش حاصل شود در فراش کمیز می زند (یعنی دچار شب ادراری شده و مانند خران بر رختخواب بول می کند).

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

همین یک سفارش از حضرت رسول اکرم (ص) کافی است تا متوجه شویم که برای باردار شدن زن نبایستی در هر حالت ، نزدیکی و مقاربت کنیم و در مورد مساله بارداری ، نباید نگاهمان و فکرمان فقط باردار کردن زن باشد بلکه بایستی سلامت بارداری و سلامت جنین و فرزند نیز حتما مد نظر قرار بگیرد.

در این جا ممکن است این سؤال مطرح شود که بهترین و سالم ترین حالت نزدیکی برای انسان که متضمن افزایش شانس بارداری و همچنین سلامت فرزند باشد ، چیست؟ در پاسخ باید گفت که همان حالت سنتی که در آن ، زن ، پشت به زمان می خوابد و مرد ، در بالا قرار می گیرد ، بهترین حالت نزدیکی کردن مخصوصا برای باردار شدن خانم می باشد. در این مورد ، مطالعه مطلب بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی را توصیه می کنیم.

عزیزان باید به این حقیقت مهم توجه داشته باشیم که بارداری ، یک مساله ساده نیست که فقط به نزدیکی کردن و روش های نزدیکی کردن ، محدود باشد بلکه عوامل مختلفی از جمله مکان و زمان مجامعت و همچنین حالات زن و مرد هم در این مورد دخیل هستند و برای فرزند آوری سالم حتما توجه به این موضوع ها اهمیت زیادی دارد. در این زمینه هم مطالعه مطالب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه ، زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه و برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام را توصیه می کنیم.

شاید در نظر برخی از زن و شوهر ها رعایت این مسائل ، کمی سخت به نظر برسد اما باید توجه داشت که رعایت این مسائل فقط یک مدت بسیار کوتاهی است ولی نتیجه آن که به فضل الهی ، تولد فرزندان صالح ، سالم ، شاداب و زیبا می باشد بسیار دلچسب خواهد بود و پدر و مادر با دیدن فرزندان سالم و شاداب خود ، خستگی این دوران کوتاه را مطمئنا فراموش خواهند کرد. اگر این چند مدت کوتاه را خدای ناکرده ، تحمل نکنیم و مسائل شرعی را در ارتباط با نزدیکی کردن و باردار شدن رعایت نکنیم ، فکر می کنید احتمال دارد چه سرنوشتی در انتظار فرزندان باشد؟ ... شاید یک لحظه تنبلی و کوتاهی به قیمت ناقص شدن و معیوب گشتن یک عمر فرزندانمان تمام شود! آیا اصلا در این مورد فکر کرده ایم؟ آیا با خود اندیشیده ایم که یک عمر سلامتی فرزندانمان را قربانی تنبلی و رخوت یک مدت کوتاه خودمان نکنیم؟ مطمئنا می ارزد که سلامتی فرزند را بر راحتی چند روزه ترجیح دهیم. شما کدام را انتخاب می کنید؟

مساله حیات و ممات و آفرینش ما انسان ها هم عین قضیه بالا می باشد. به عبارت بهتر ، اگر کمی وسیع تر و گسترده تر فکر کنیم می بینیم که زندگی دنیا و آخرت هم ، مثل همین مثال بالاست. آن هایی که مرارت ها و سختی های دو روزه دنیا را به خاطر رضای خدا تحمل کرده و در فکر بندگی خدا هستند ، بهشت جاودان را از آن خود خواهند کرد ولی آن هایی که چنین نکنند و زندگی دو روزه خود را به لهو و لعب و نافرمانی خدا سپری کنند ، جهنم سوزان در انتظارشان خواهد بود! انسان عاقل ، کدام را انتخاب می کند؟ ...

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۳ ماه قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۶ ماه قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۸ ماه قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۹ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۱۱ ماه قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۱۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۱۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۱ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۱ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۱ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۱ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۱ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۲ سال قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۲ سال قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۲ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۹۴۶۰۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۸۷۰۸۴۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۱۰۵۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۷۷۷۵۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۹۶۰۴۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۹۴۳۱۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۷۲۰۷۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۵۱۰۸۲ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۷۳۴۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۶۷۳۲ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۷۰۶۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۲۹۲۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۵۲۱۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۸۱۸۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۴۸۸۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۹۰۸۴۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۱۱۸۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۶۳۱۳ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۳۱۶۷ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۲۸۸۳۷ بازدید)

احادیث بارداری

بوى پيامبران ، بوى بِهْ و بوى حورالعين ، بوى آس (نوعی گیاه خوشبوی) و بوى فرشتگان ، بوى گل است و بوى دخترم فاطمه زهرا ، بوى بِهْ و آس و گل است . خداوند هيچ پيامبر و هيچ وصىّ اى را برنينگيخت مگر آن كه او بوى بِهْ مى داد. پس آن را بخوريد و به زنان باردارتان بدهيد كه فرزندانتان زيبا مى شوند.

پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۴ / ۷ / ۱۴۰۱

۲۹ صفر ۱۴۴۴

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۱ : ۰۴ : ۰۳

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۱

طلوع خورشید: ۰۵:۵۵

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۵:۲۰

غروب خورشید: ۱۷:۵۶

اذان مغرب: ۱۸:۱۴

وقت عشاء: ۱۹:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات