تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

افزایش باروری مردان ، تاثیر زمان نزدیکی

افزایش باروری مردان چه ارتباطی با زمان نزدیکی کردن دارد؟ آیا زمان مربوط به مقاربت می تواند در میزان باروری مردان مؤثر باشد؟ آیا اطلاع دارید که زمان مجامعت می تواند بر باروری مردان تاثیر بگذارد؟ آیا انجام عمل نزدیکی در زمان معین می تواند شانس باروری مردان را افزایش دهد؟ زمان انجام عمل نزدیکی چه تاثیری می تواند بر روی اسپرم ها داشته باشد؟ قصد داریم تا در این مقاله در مورد تاثیر زمان نزدیکی کردن بر میزان باروری مردان و تاثیر آن در اسپرم صحبت کنیم و ببینیم که رعایت زمان نزدیکی چقدر می تواند شانس بچه دار شدن مردان را افزایش دهد. امیدواریم که بتوانیم نکات مهمی را خدمت شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی بیان کنیم.

 

باروری در مردان

یکی از مسائل مهمی که با زندگی مردان گره خورده است ، باروری است. باروری مردان سبب تولید نسل می باشد. عامل اصلی باروری در مردان ، اسپرم می باشد. اسپرم ها در مایع منی شناور هستند و پس از انجام نزدیکی و هنگام انزال وارد رحم زن شده و خود را به تخمک رسانده و آن را بارور می کنند. با بارور شدن تخمک ، سلول تخم تشکیل شده ، وارد رحم شده و در دیواره رحم جایگزین می شود. از آن به بعد ، سلول تخم به رشد خود ادامه داده ، تبدیل به جنین شده و در نهایت توسط فرآیند زایمان ، فرزند از رحم زن متولد می شود. اگر به هر عللی در تولید اسپرم یا رسیدن آن ها به تخمک یا در توانایی اسپرم ها در بارور کردن تخمک مشکلی وجود داشته باشد ، باروری مردان تحت تاثیر این علل و عوامل قرار گرفته و اگر درمان نشود می تواند خدای ناکرده به ناباروری در مردان منجر شود.

 

ناباروری در مردان

ناباروری مردان یکی از مشکلات اساسی در زندگی آن ها محسوب می گردد چرا که ناباروری در مردان سبب می شود که مردان از داشتن فرزند یا فرزندان بیشتر محروم شوند. ناباروری در مردان ممکن است از همان اول وجود داشته باشد یا بعدا به دلایل و علل مختلف به وجود بیاید. مردانی که از همان اول با مشکل ناباروری روبه رو هستند از داشتن نعمت بچه محروم می شوند و مردانی که با وجود داشتن بچه ، ناباروری را تجربه می کنند از داشتن فرزند بیشتر محروم می شوند. سلول جنسی نر یا همان اسپرم ، عامل اصلی باروری مردان محسوب می شود. نبود اسپرم در مایع منی یک مرد (اسپرم صفر) یا وجود مشکل در اسپرم از نظر تعداد ، تحرک یا شکل (مورفولوژی) ، منجر به ناباروری در مردان می شود. در این مقاله به مساله اسپرم صفر نمی پردازیم و این موضوع در این مقاله بررسی نمی شود. موضوع این مقاله در مورد باروری و ناباروری مردان در زمانی است که اسپرم در مایع منی آن ها وجود دارد اما به دلایل مختلف ، باروری ، حاصل نمی شود و تاثیر زمان نزدیکی در این مساله را بررسی می کنیم.

 

نزدیکی و بارداری

برای باردار شدن زن در یک روند طبیعی ، انجام عمل نزدیکی لازم است. برای آن که یک مرد بتواند باروری داشته باشد و طی عمل نزدیکی بتواند همسر خود را حامله کند لازم است که:

  • اسپرم سالم در بدن مرد تولید شود.
  • اسپرم ها به مایع منی منتقل شوند.
  • اسپرم سالم به تعداد کافی در مایع منی وجود داشته باشد.
  • اسپرم ها دارای تحرک کافی باشند تا در هنگام نزدیکی و انزال ، خود را به تخمک رسانده و آن را بارور کنند.

اگر چنانچه در هر یک از مسیرهای چهارگانه فوق ، مشکلی وجود داشته باشد ، می تواند به ناباروری مرد منجر شده یا ناباروری او را تشدید کند.

 

چرا زمان نزدیکی کردن برای باردار شدن ، مهم است؟

شاید این سؤال مورد پرسش قرار بگیرد که چرا زمان نزدیکی کردن برای باردار شدن زن و اقدام به بچه دار شدن ، مهم می باشد؟ اجازه دهید به این پرسش از نظر دینی پاسخ بدهیم. از نظر دین مقدس اسلام ، نزدیکی کردن در بعضی از زمان ها مورد سفارش قرار گرفته است و در مقابل ، نزدیکی کردن در بعضی از زمان ها نیز مورد نهی واقع شده است. مطمئنا دلایلی وجود دارد که این موضوع از نظر شرعی مورد تاکید قرار گرفته است. به عنوان یک نمونه ، نزدیکی کردن در آخر ماه قمری منع شده است و طبق فرمایش ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) ، انجام مقاربت در آخر ماه قمری منجر به سقط شدن جنین می شود و اگر جنین ، سقط نشود موجب دیوانگی او خواهد شد. در مورد سایر زمان ها نیز مطالب مختلفی بر اساس احادیث ائمه بزرگوار اسلام روایت شده است. همه این ها بر اهمیت انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی کردن مخصوصا برای باردار شدن ، تاکید دارد. انتخاب زمان نزدیکی مناسب ، هم موجب سلامت جنین می شود و هم بر روند بارداری تاثیر مثبت دارد و هم بر خود زن و مرد تاثیر مثبت می گذارد. علاوه بر این ها ، مجامعت در زمان مناسب ، شانس بارداری را افزایش می دهد. یکی از راه های افزایش شانس بارداری ، انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب و توصیه شده از نظر شرع مقدس اسلام می باشد. زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام به دست آورید.

 

انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی چگونه بر باروری مردان تاثیر مثبت دارد؟

با نکاتی که در مورد اهمیت انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب ذکر شد ، برگردیم به موضوع اصلی مقاله و ببینیم که باروری مردان چه تاثیری از زمان نزدیکی می گیرد. دو موضوع مهم که در مورد اسپرم برای باروری مردان مورد بحث واقع شد عبارت بودند از: 1) وجود اسپرم سالم و کافی و 2) رسیدن اسپرم های سالم به تخمک جهت بارور کردن آن. آیا می دانید که استرس و اضطراب می تواند بر باروری مردان ، کیفیت مایع منی و همچنین بر تعداد اسپرم ، شکل اسپرم و بر تحرک اسپرم تاثیر منفی بگذارد؟ مجموع نتایج حاصل از مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در این زمینه حاکی است که وجود استرس در مردان می تواند کیفیت و حجم مایع منی و همچنین تعداد اسپرم ، تحرک اسپرم و شکل اسپرم را تحت تاثیر خود قرار دهد و از این طریق باعث افزایش ناباروری در مردان شود.

یکی از نکات مهمی که در مورد زمان های مناسب نزدیکی کردن از نظر دین مقدس اسلام و در روایات اسلامی وجود دارد ، انجام عمل نزدیکی در آخر شب می باشد. آمیزش در اواخر شب دارای محسنات فراوانی می باشد که در مقاله مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب به آن ها اشاره شده است. یکی از مزایای مهم انجام عمل نزدیکی در آخر شب ، کاهش استرس و اضطراب می باشد. در اول شب به دلیل جو حاصل از فعالیت های روزانه ، معمولا اضطراب و استرس بالا است. اما پس از آنکه انسان ، اوایل شب را استراحت کرد و آنگاه در اواخر شب بیدار شد ، یک حس آرامش و بدون اضطراب در وجود انسان شکل می گیرد. این حس آرامش و بدون استرس ، عامل مهمی در سالم سازی اسپرم ها و حرکت آن ها به طرف رحم در یک فرآیند طبیعی و سالم می باشد. کاهش استرس و اضطراب کمک می کند که هم اسپرم ها ، سالم تر باشند و هم آزاد شدن آن ها از بدن مرد و حرکت آن ها به طرف رحم و بارور کردن تخمک ، به راحتی صورت بگیرد زیرا داشتن آرامش و کاهش استرس و اضطراب به انجام فعالیت های بدن در یک فرآیند طبیعی کمک می کند. هرچقدر که آرامش بر وجود انسان حاکم باشد به همان میزان ، فعالیت های بدن در یک روند طبیعی تر و سالم تری طی می شود و یکی از این فعالیت ها نیز مربوط به فعالیت اعضاء تناسلی بدن می باشد. پس هر چقدر که مردان در هنگام نزدیکی کردن از آرامش بیشتری برخوردار باشند و استرس و نگرانی در وجود آن ها کمتر باشد به همان نسبت ، شانس باروری آن ها افزایش می یابد و یکی از روش های رسیدن به این مقصود ، انجام عمل نزدیکی در آخر شب و به طور عموم ، در زمان های سفارش شده از نظر شرع می باشد. اما هر چقدر که استرس در هنگام نزدیکی کردن ، بیشتر باشد به همان نسبت ، شانس باروری کاهش پیدا می کند.

 

نتیجه گیری

باروری در مردان یکی از مسائل مهم در زندگی آن ها محسوب می شود که موجب ازدیاد نسل می گردد. برخی از مردان ممکن است به دلایل مختلف ، مشکلاتی در باروری خود داشته باشند. بررسی این مشکلات و تلاش در جهت رفع آن ها می تواند شانس باروری را در مردان بالا ببرد. یکی از مشکلات عمده که می تواند باروری مردان را تحت تاثیرات منفی قرار دهد ، استرس و اضطراب مخصوصا در زمان نزدیکی کردن می باشد. انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی کردن می تواند در کاهش استرس و اضطراب مردان نقش کلیدی داشته باشد و از این طریق به افزایش باروری آن ها کمک بزرگی بکند. زمان های مناسب برای نزدیکی کردن که مطابق سفارشات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) و در رأس آن ها پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (سلام الله علیهم اجمعین) تدوین شده اند را می توانید از طریق برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام به دست آورید. البته ذکر یک نکته مهم ضروری است و آن این که زمان های سفارش شده از نظر شرع ، فقط محدود به آخر شب نیستند و زمان های دیگری هم غیر از آخر شب و حتی در هنگام روز در بعضی از ایام هفته مورد سفارش قرار گرفته اند که از طریق همین برنامه قابل دستیابی هستند.

امید است با رعایت این دستورات و انجام عمل نزدیکی در زمان های سفارش شده از نظر شرع مقدس اسلام ، شاهد کاهش ناباروری مردان و تولید نسل های سالم تر باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۸۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۰۸ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۶۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۶ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۱ : ۳۹ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات