فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

فاصله بین دو نزدیکی کتوالی برای باردار شدن

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن چقدر باید باشد؟ مابین دو عمل مقاربت متوالی چقدر باید باشد تا احتمال بارداری بالا برود؟ آیا انجام عمل نزدیکی در هر روز برای باردار شدن مناسب است؟ آیا شرایط زن تعیین کننده زمان های مناسب برای نزدیکی کردن است یا عوامل دیگری نیز در این کار دخیل هستند؟ شرایط مرد چه نقشی در تعیین زمان مناسب نزدیکی کردن برای بارداری دارد؟ آیا می دانید چرا زمان نزدیکی کردن مهم است؟ نظر شرع مقدس اسلام درباره انتخاب زمان های مناسب برای جماع چیست؟ علم پزشکی درباره زمان های مناسب برای نزدیکی چه نظری دارد؟ اگر قصد بارداری و بچه دار شدن دارید و با سؤالاتی از این دست مواجه هستید ، خواندن این مقاله را به شما خواننده محترم سایت بارداری و حاملگی ۲ زندگی توصیه می کنیم.

 

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن

انجام عمل نزدیکی جزء لاینفک یک بارداری طبیعی محسوب می شود. پس از انجام مقاربت ، اسپرم مرد وارد رحم زن می گردد. اگر چنانچه در لحظه ورود اسپرم به رَحِم ، تخمک آزاد شده ای در داخل رحم وجود داشته باشد ، اسپرم با تخمک ترکیب می شود و حاملگی شکل می گیرد ؛ اما اگر در لحظه ای که اسپرم مرد وارد رحم زن می گردد ، هیچ تخمک آزاد شده ای وجود نداشته باشد ، اسپرم ها وارد لوله های فالوپ شده و از طریق این لوله ها به طرف تخمدان حرکت می کنند تا بتوانند با تخمک آزاد شده (در صورت وجود) لقاح یابند. تخمک گذاری یکی از مراحل سیکل ماهانه خانم ها می باشد که در آن یک یا چند تخمک بارور شده از تخمدان ها آزاد می شود. اگر در لحظه آزاد شدن تخمک ها اسپرمی با آنها برخورد کند ، احتمال بارداری بسیار بالاست.

موضوع مهمی که در این مقاله درباره آن بحث می شود ، رعایت فاصله زمانی بین انجام دو عمل مقاربت متوالی برای حامله شدن زن می باشد. می خواهیم ببینیم که بین دو عمل جماع پشت سر هم چقدر باید فاصله زمانی باشد تا هم احتمال باردار شدن بالاتر برود و هم بارداری سالمی شکل گرفته و فرزند سالمی نیز به دنیا بیاید ؛ چرا که علاوه بر بارداری ، سلامت بارداری و سلامت جنین نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.

 

علم پزشکی درباره دو نزدیکی متوالی چه می گوید؟

به طور خلاصه از نظر پزشکی و علمی ، مقاربت یک روز در میان برای باردار شدن زن توصیه می شود. وجود یک روز فاصله بین دو آمیزش سبب می شود که تعداد اسپرم ها به حد کافی در بدن مرد تولید شوند. آمیزش یک روز در میان ، در حالت کلی ، احتمال بارداری را بسیار بالا می برد. یک نکته بسیار مهم و اساسی در این میان وجود دارد و آن هم این است که از نظر شرعی ، انجام آمیزش در بعضی از زمان ها حرام شمرده شده است و در بعضی از زمان ها نیز نهی شده است. پس با این حساب ، نزدیکی یک روز در میان نمی تواند همیشه اتفاق بیفتد. چه فردی مقید به شرع باشد و چه ، خدای ناکرده ، نباشد ، در اصل مطلب تفاوتی نمی کند و مطمئنا نزدیکی کردن در زمان های غیر شرعی و حرام و حتی زمان های نهی شده ، تاثیرات منفی خود را خواهد گذارد. نگاهی به کودکان ناهنجار امروزی می تواند گویای بسیاری از واقعیات باشد. پس چه باید کرد و چه راهکاری برای نزدیکی سالم و شرعی که موجب خرسندی خدای متعال و نیز سبب شکل گیری نطفه سالم شود وجود دارد؟ اجازه دهید در ابتدا نظر شرع را در مورد زمان های نزدیکی کردن بدانیم آنگاه ببینیم چه راه حلی وجود دارد. پس با ما همراه باشید تا از واقعیت امر آگاه شوید.

 

نظر شرع درباره دو نزدیکی متوالی چیست؟

از نظر شرعی برای نزدیکی کردن بایستی دو موضوع را مد نظر قرار داد: ۱) زمان ها و روز های حرام برای نزدیکی کردن ؛ ۲) زمان ها و روز های نامناسب برای نزدیکی کردن

۱) زمان ها و روز های حرام برای نزدیکی کردن

از نظر شرعی در مرحله اول ، زمان های حرام برای نزدیکی کردن مطرح می باشد. در این زمان ها بایستی از انجام عمل نزدیکی خودداری شود حتی اگر احتمال باردار شدن ، صد در صد باشد.

۲) زمان ها و روز های نامناسب برای نزدیکی کردن

اگر از بحث زمان های حرام برای نزدیکی کردن بگذریم ، موضوع دیگر ، زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن از نظر شرعی می باشد. انجام عمل مقاربت در زمان های نامناسب یا زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن از نظر شرعی ، حرام نیست اما انجام این عمل در این زمان ها اگر منجر به بارداری و تشکیل جنین گردد اثرات سوئی مخصوصا بر روی جنین و فرزند به دنیا آمده دارد. به عنوان مثال و طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان سبب شش انگشتی شدن فرزند می شود. زمان های نامناسب دیگری نیز هستند که هرکدام باعث اثرات سوء می شوند و حتی در سرنوشت کودک ، تاثیر منفی دارند. اکثر ناهنجاری های جسمی و روحی کودکان ، ریشه در عدم رعایت دستورات شرع مخصوصا در زمان نزدیکی کردن دارد. حال این سؤال مطرح می شود که از کجا زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را پیدا کنیم؟ سؤال به جایی است. چون پیدا کردن زمان های مناسب برای مقاربت از نظر شرعی مستلزم دانستن شرایط زیادی است و این کار معمولا برای افراد ، سخت است ، توصیه ما استفاده از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می باشد. در این برنامه ، زمان های مناسب جهت آمیزش با توجه به محل سکونت افراد ، برنامه ریزی شده است تا زوجین بدون دغدغه بتوانند در زمان مناسب نسبت به بچه دار شدن اقدام نمایند.

در قسمت بعدی مقاله می خواهیم به بررسی راه حلی بپردازیم که امکان آمیزش حلال و در زمان های سفارش شده را برای ما فراهم می کند در عین حالی که تا حد امکان ، احتمال بارداری نیز بالا باشد.

 

تلفیق نظر شرع با نظر علم پزشکی درباره فاصله زمانی بین دو نزدیکی متوالی

اگر می خواهیم بارداری سالمی شکل بگیرد و کودک سالمی به دنیا بیاید حتما باید دستورات شرع رعایت گردد. عدم رعایت دستورات شرع نه تنها باعث گناه (در موارد نزدیکی کردن حرام) می شود بلکه احتمال شکست بارداری مثل سقط جنین یا تولد کودک ناهنجار را نیز افزایش می دهد. می بینید که منفعت رعایت دستورات شرع به خود انسان می رسد و ضرر عدم رعایت این دستورات هم باز به خود انسان بر می گردد. حال ، راه حل چیست؟

راه حل بسیار ساده است! زوجین سعی کنند نزدیکی به فاصله یک روز در میان را به شرطی که آن روز جزء زمان های حرام یا نهی شده نباشد انجام دهند. به عنوان مثال فرض می کنیم که چهار روز متوالی ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴ را برای نزدیکی کردن انتخاب کرده ایم. باز فرض می کنیم که روزهای شماره ۱ ، ۲ و ۳ از نظر شرعی ، مناسب برای نزدیکی کردن هستند اما روز شماره ۴ از نظر شرعی برای نزدیکی کردن مناسب نیست. و بازهم فرض می کنیم که هرچه شماره روزها بیشتر می شود ، احتمال بارداری هم افزایش می یابد ؛ یعنی شانس بارداری در روز شماره ۴ از همه بیشتر است. اگر بخواهیم اصل نزدیکی یک روز در میان را فقط با توجه به نظر پزشکی رعایت کنیم ، نزدیکی کردن در روزهای ۲ و ۴ در نظر گرفته خواهد شد. اما از نظر شرعی ، روز شماره ۴ برای نزدیکی کردن مناسب نیست و احتمال ناهنجاری جنین و شکست بارداری بسیار بالاست. چه باید کرد که هم اصل مقاربت یک روز در میان رعایت شود و هم مجامعت شرعی انجام شود و انشاء الله بارداری سالمی شکل گرفته و کودک سالمی هم به دنیا بیاید؟

در این حال ، بهترین گزینه ، انتخاب روزهای شماره ۱ و ۳ برای انجام عمل نزدیکی است. درست است که در این حالت ، احتمال بارداری تا حدی کاهش می یابد اما عمل نزدیکی مطابق شرع انجام شده که موجب رضای الهی گردیده و به فضل الهی در سلامت بارداری و سلامت جنین نقش بسیار اساسی دارد.

شما کدام گزینه را انتخاب می کنید؟ آیا بدون توجه به دستورات شرع ، فقط بر اساس نظر علم پزشکی اقدام به انجام عمل نزدیکی می کنید یا اینکه گزینه دوم و سالم را انتخاب می کنید؟ انتخاب با شماست و انتخاب های ماست که در سرنوشت خودمان و فرزندانمان تاثیر می گذارد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی موضوع فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن زن پرداختیم و اهمیت مد نظر قرار دادن دستورات شرع در کنار نظریات علم پزشکی را یادآور شدیم. امیدواریم که انشاء الله این مطلب مورد استفاده شما خوانندگان محترم سایت آموزش بارداری و حاملگی ۲ زندگی قرار گرفته باشد. ضمنا برای زوجینی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارند ، آموزش بارداری توصیه می گردد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ هفته قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ ماه قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۶ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۷ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۸ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۸ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۱۰ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱ سال قبل)

آزمایش اسپرم (۱ سال قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۹۹۰۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۷۴۹۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۸۶۳۴۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۲۹۵۸۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۴۴۲۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۸۹۳۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۵۰۲۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۹۹۱۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۴۳۳۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۲۹۷۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۰۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۷۰۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۰۸۴۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۳۱۶۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۱۸۱۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۸۱۵۴۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۸۰۳۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۲۵۷۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۹۰۵۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۰۵۷۵۶ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۱ / ۹ / ۱۴۰۰

۲۶ ربيع الثانی ۱۴۴۳

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۵ : ۴۱ : ۰۱

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۷

طلوع خورشید: ۰۶:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات