فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

فاصله بین دو نزدیکی کتوالی برای باردار شدن

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن چقدر باید باشد؟ مابین دو عمل مقاربت متوالی چقدر باید باشد تا احتمال بارداری بالا برود؟ آیا انجام عمل نزدیکی در هر روز برای باردار شدن مناسب است؟ آیا شرایط زن تعیین کننده زمان های مناسب برای نزدیکی کردن است یا عوامل دیگری نیز در این کار دخیل هستند؟ شرایط مرد چه نقشی در تعیین زمان مناسب نزدیکی کردن برای بارداری دارد؟ آیا می دانید چرا زمان نزدیکی کردن مهم است؟ نظر شرع مقدس اسلام درباره انتخاب زمان های مناسب برای جماع چیست؟ علم پزشکی درباره زمان های مناسب برای نزدیکی چه نظری دارد؟ اگر قصد بارداری و بچه دار شدن دارید و با سؤالاتی از این دست مواجه هستید ، خواندن این مقاله را به شما خواننده محترم سایت بارداری و حاملگی ۲ زندگی توصیه می کنیم.

 

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن

انجام عمل نزدیکی جزء لاینفک یک بارداری طبیعی محسوب می شود. پس از انجام مقاربت ، اسپرم مرد وارد رحم زن می گردد. اگر چنانچه در لحظه ورود اسپرم به رَحِم ، تخمک آزاد شده ای در داخل رحم وجود داشته باشد ، اسپرم با تخمک ترکیب می شود و حاملگی شکل می گیرد ؛ اما اگر در لحظه ای که اسپرم مرد وارد رحم زن می گردد ، هیچ تخمک آزاد شده ای وجود نداشته باشد ، اسپرم ها وارد لوله های فالوپ شده و از طریق این لوله ها به طرف تخمدان حرکت می کنند تا بتوانند با تخمک آزاد شده (در صورت وجود) لقاح یابند. تخمک گذاری یکی از مراحل سیکل ماهانه خانم ها می باشد که در آن یک یا چند تخمک بارور شده از تخمدان ها آزاد می شود. اگر در لحظه آزاد شدن تخمک ها اسپرمی با آنها برخورد کند ، احتمال بارداری بسیار بالاست.

موضوع مهمی که در این مقاله درباره آن بحث می شود ، رعایت فاصله زمانی بین انجام دو عمل مقاربت متوالی برای حامله شدن زن می باشد. می خواهیم ببینیم که بین دو عمل جماع پشت سر هم چقدر باید فاصله زمانی باشد تا هم احتمال باردار شدن بالاتر برود و هم بارداری سالمی شکل گرفته و فرزند سالمی نیز به دنیا بیاید ؛ چرا که علاوه بر بارداری ، سلامت بارداری و سلامت جنین نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.

 

علم پزشکی درباره دو نزدیکی متوالی چه می گوید؟

به طور خلاصه از نظر پزشکی و علمی ، مقاربت یک روز در میان برای باردار شدن زن توصیه می شود. وجود یک روز فاصله بین دو آمیزش سبب می شود که تعداد اسپرم ها به حد کافی در بدن مرد تولید شوند. آمیزش یک روز در میان ، در حالت کلی ، احتمال بارداری را بسیار بالا می برد. یک نکته بسیار مهم و اساسی در این میان وجود دارد و آن هم این است که از نظر شرعی ، انجام آمیزش در بعضی از زمان ها حرام شمرده شده است و در بعضی از زمان ها نیز نهی شده است. پس با این حساب ، نزدیکی یک روز در میان نمی تواند همیشه اتفاق بیفتد. چه فردی مقید به شرع باشد و چه ، خدای ناکرده ، نباشد ، در اصل مطلب تفاوتی نمی کند و مطمئنا نزدیکی کردن در زمان های غیر شرعی و حرام و حتی زمان های نهی شده ، تاثیرات منفی خود را خواهد گذارد. نگاهی به کودکان ناهنجار امروزی می تواند گویای بسیاری از واقعیات باشد. پس چه باید کرد و چه راهکاری برای نزدیکی سالم و شرعی که موجب خرسندی خدای متعال و نیز سبب شکل گیری نطفه سالم شود وجود دارد؟ اجازه دهید در ابتدا نظر شرع را در مورد زمان های نزدیکی کردن بدانیم آنگاه ببینیم چه راه حلی وجود دارد. پس با ما همراه باشید تا از واقعیت امر آگاه شوید.

 

نظر شرع درباره دو نزدیکی متوالی چیست؟

از نظر شرعی برای نزدیکی کردن بایستی دو موضوع را مد نظر قرار داد: ۱) زمان ها و روز های حرام برای نزدیکی کردن ؛ ۲) زمان ها و روز های نامناسب برای نزدیکی کردن

۱) زمان ها و روز های حرام برای نزدیکی کردن

از نظر شرعی در مرحله اول ، زمان های حرام برای نزدیکی کردن مطرح می باشد. در این زمان ها بایستی از انجام عمل نزدیکی خودداری شود حتی اگر احتمال باردار شدن ، صد در صد باشد.

۲) زمان ها و روز های نامناسب برای نزدیکی کردن

اگر از بحث زمان های حرام برای نزدیکی کردن بگذریم ، موضوع دیگر ، زمان های نامناسب برای نزدیکی کردن از نظر شرعی می باشد. انجام عمل مقاربت در زمان های نامناسب یا زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن از نظر شرعی ، حرام نیست اما انجام این عمل در این زمان ها اگر منجر به بارداری و تشکیل جنین گردد اثرات سوئی مخصوصا بر روی جنین و فرزند به دنیا آمده دارد. به عنوان مثال و طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، آمیزش و نزدیکی در شب عید قربان سبب شش انگشتی شدن فرزند می شود. زمان های نامناسب دیگری نیز هستند که هرکدام باعث اثرات سوء می شوند و حتی در سرنوشت کودک ، تاثیر منفی دارند. اکثر ناهنجاری های جسمی و روحی کودکان ، ریشه در عدم رعایت دستورات شرع مخصوصا در زمان نزدیکی کردن دارد. حال این سؤال مطرح می شود که از کجا زمان های مناسب برای نزدیکی کردن را پیدا کنیم؟ سؤال به جایی است. چون پیدا کردن زمان های مناسب برای مقاربت از نظر شرعی مستلزم دانستن شرایط زیادی است و این کار معمولا برای افراد ، سخت است ، توصیه ما استفاده از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می باشد. در این برنامه ، زمان های مناسب جهت آمیزش با توجه به محل سکونت افراد ، برنامه ریزی شده است تا زوجین بدون دغدغه بتوانند در زمان مناسب نسبت به بچه دار شدن اقدام نمایند.

در قسمت بعدی مقاله می خواهیم به بررسی راه حلی بپردازیم که امکان آمیزش حلال و در زمان های سفارش شده را برای ما فراهم می کند در عین حالی که تا حد امکان ، احتمال بارداری نیز بالا باشد.

 

تلفیق نظر شرع با نظر علم پزشکی درباره فاصله زمانی بین دو نزدیکی متوالی

اگر می خواهیم بارداری سالمی شکل بگیرد و کودک سالمی به دنیا بیاید حتما باید دستورات شرع رعایت گردد. عدم رعایت دستورات شرع نه تنها باعث گناه (در موارد نزدیکی کردن حرام) می شود بلکه احتمال شکست بارداری مثل سقط جنین یا تولد کودک ناهنجار را نیز افزایش می دهد. می بینید که منفعت رعایت دستورات شرع به خود انسان می رسد و ضرر عدم رعایت این دستورات هم باز به خود انسان بر می گردد. حال ، راه حل چیست؟

راه حل بسیار ساده است! زوجین سعی کنند نزدیکی به فاصله یک روز در میان را به شرطی که آن روز جزء زمان های حرام یا نهی شده نباشد انجام دهند. به عنوان مثال فرض می کنیم که چهار روز متوالی ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴ را برای نزدیکی کردن انتخاب کرده ایم. باز فرض می کنیم که روزهای شماره ۱ ، ۲ و ۳ از نظر شرعی ، مناسب برای نزدیکی کردن هستند اما روز شماره ۴ از نظر شرعی برای نزدیکی کردن مناسب نیست. و بازهم فرض می کنیم که هرچه شماره روزها بیشتر می شود ، احتمال بارداری هم افزایش می یابد ؛ یعنی شانس بارداری در روز شماره ۴ از همه بیشتر است. اگر بخواهیم اصل نزدیکی یک روز در میان را فقط با توجه به نظر پزشکی رعایت کنیم ، نزدیکی کردن در روزهای ۲ و ۴ در نظر گرفته خواهد شد. اما از نظر شرعی ، روز شماره ۴ برای نزدیکی کردن مناسب نیست و احتمال ناهنجاری جنین و شکست بارداری بسیار بالاست. چه باید کرد که هم اصل مقاربت یک روز در میان رعایت شود و هم مجامعت شرعی انجام شود و انشاء الله بارداری سالمی شکل گرفته و کودک سالمی هم به دنیا بیاید؟

در این حال ، بهترین گزینه ، انتخاب روزهای شماره ۱ و ۳ برای انجام عمل نزدیکی است. درست است که در این حالت ، احتمال بارداری تا حدی کاهش می یابد اما عمل نزدیکی مطابق شرع انجام شده که موجب رضای الهی گردیده و به فضل الهی در سلامت بارداری و سلامت جنین نقش بسیار اساسی دارد.

شما کدام گزینه را انتخاب می کنید؟ آیا بدون توجه به دستورات شرع ، فقط بر اساس نظر علم پزشکی اقدام به انجام عمل نزدیکی می کنید یا اینکه گزینه دوم و سالم را انتخاب می کنید؟ انتخاب با شماست و انتخاب های ماست که در سرنوشت خودمان و فرزندانمان تاثیر می گذارد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی موضوع فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن زن پرداختیم و اهمیت مد نظر قرار دادن دستورات شرع در کنار نظریات علم پزشکی را یادآور شدیم. امیدواریم که انشاء الله این مطلب مورد استفاده شما خوانندگان محترم سایت آموزش بارداری و حاملگی ۲ زندگی قرار گرفته باشد. ضمنا برای زوجینی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارند ، آموزش بارداری توصیه می گردد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۴ هفته قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۶ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۷ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۸ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۱۱۳۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۶۸۹۰۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۳۸۵۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۳۵۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۲۸۷۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۰۶۸۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۸۲۱۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۰۷۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۲۳۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۳۴۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۸۳۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۱۱۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۹۹۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۵۳۳۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۵۹۹۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۱۶۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۸۲۶۸ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۳۴۶۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۰۱۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۷۵۲ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۲۹ / ۲ / ۱۴۰۳

۹ ذيقعده ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۷ : ۲۸ : ۱۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۱۷

طلوع خورشید: ۰۴:۵۷

اذان ظهر: ۱۲:۰۱

اذان عصر: ۱۵:۴۹

غروب خورشید: ۱۹:۰۵

اذان مغرب: ۱۹:۲۵

وقت عشاء: ۲۰:۲۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات