نزدیکی در زمان محاق ماه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در زمان محاق ماه

نزدیکی کردن در زمان محاق ماه چگونه است؟ آیا انجام عمل نزدیکی در زمان محاق ماه ، جایز است؟ انجام مجامعت در زمان در محاق بودن ماه ، چه اشکالی دارد؟ جماع در زمان محاق ماه چه تاثیری بر بارداری دارد؟ مقاربت در وقت محاق ماه چه تاثیری بر جنین دارد؟ انجام عمل مجامعت در زمان محاق بودن ماه چه نقشی در ناهنجاری های جنین می تواند داشته باشد؟ چه تذکری از طرف ائمه معصومین (علیه السلام) در زمینه نزدیکی کردن در وقت محاق ماه داده شده است؟ بحثی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم مربوط به نزدیکی کردن در زمانی است که ماه در محاق قرار دارد. می خواهیم حقایقی را در این زمینه برای شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی بیان کنیم و امیدواریم که انشاء الله این بحث ، آثار مثبتی داشته باشد.

عمل نزدیکی و مقاربت یکی از رفتار های معمول روابط زناشویی است. مجامعت می تواند به منظور تولید نسل بوده و یا فقط صرفا به منظور ارضاء غریزه جنسی باشد. در هر صورت ، یکی از انتخاب های لازم در مورد عمل جماع ، انتخاب زمان جماع می باشد. اینکه زن و شوهر چه زمان هایی با یکدیگر نزدیکی کنند دارای آثار متفاوتی می باشد. ممکن است دانش بشری تا مدت های طولانی نتواند در مورد تاثیر زمان های مختلف نزدیکی کردن بر زن و مرد و فرزندان پاسخ درستی بدهد اما تاثیر زمان های مختلف مجامعت بر زن و مرد و فرزندان ، علمی است که از طرف خدای مهربان به پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) داده شده است و آن حضرت نیز این علم را از طریق سفارشاتی که به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند در اختیار ما قرار داده اند.

یکی از زمان هایی که در این سفارشات در مورد آن صحبت شده است ، زمان محاق ماه می باشد. در مورد محاق ماه در مطلب محاق ماه چیست توضیحات لازم داده شده است و در اینجا به اختصار به این مساله اشاره می گردد. در چند روز آخر ماه قمری (2 الی 3 روز آخر ماه های قمری) معمولا ماه دیده نمی شود. نه در شامگاهان و نه در صبحگاهان نمی توانیم ماه را در آسمان ببینیم. به اصطلاح خودمانی ، ماه ناپدید می شود. این حالت دیده نشدن ماه در اواخر ماه قمری را محاق بودن ماه می گویند.

در سفارشاتی که از خاتم المرسلین حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب شده است ، آمیزش در آخر ماه [قمری] نهی شده است. البته زمان های نهی شده برای آمیزش و نزدیکی زیاد هستند که جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه مراجعه نمایید. یکی از زمان های نهی شده ، آخر ماه قمری می باشد. آخر ماه قمری همان زمانی است که ماه در محاق واقع می شود. در این خصوص به احادیث زیر اشاره می شود:

با همسر خود در اول ماه[غیر از شب اول ماه مبارک رمضان]، وسط ماه و آخر ماه همبستر مشو که زمینه دیوانگی، جذام و کم عقلی در همسر تو و فرزندش زیاد خواهد بود. (وسائل جلد 14 صفحه 91 و 96)

پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

اگر فرزند کم عقل، دیوانه و جذامی نمی خواهید در اول [غیر از شب اول ماه مبارک رمضان]، وسط و آخر ماه با همسر خود در نیامیزید چه بسا ممکن است آنچه نمی خواهید صورت پذیرد.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

جماع مکن در اول ماه و میان ماه و آخر ماه که این باعث این می شود که فرزند سقط شود، و نزدیک است که اگر فرزندی به هم رسد دیوانه باشد یا صرع داشته باشد. نمی بینی کسی را که صرع می گیرد اکثر آن است که یا در اول ماه یا در آخر ماه می باشد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

هر که جماع کند با زن خود در تحت الشّعاع ، پس با خود قرار دهد افتادن فرزند را از شکم پیش از آن که تمام شود.

حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام)

ذکر یک نکته ، لازم به نظر می رسد و آن این است که منظور از ماه که در این احادیث به آن اشاره شده است ، ماه های قمری هستند و نه ماه هجری شمسی یا ماه های دیگر. پس وقتی هم که از آخر ماه در این احادیث صحبت شده است ، منظور ، آخر ماه قمری می باشد. اصولا همه احکام اسلامی بر اساس ماه هجری قمری می باشند.

مطابق این احادیث ، انجام عمل آمیزش در آخر ماه قمری و در زمان محاق ماه (تحت الشّعاع) ، از یک طرف سبب تهدید بارداری به سقط می شود و از طرف دیگر باعث ایجاد ناهنجاری در جنین می گردد. آخر ماه قمری همان مصادف با زمان های محاق ماه می باشد.

در زمینه نزدیکی کردن در زمان محاق ماه و نهی این عمل و بررسی زمان نزدیکی ، نکات زیر خدمت شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی عرض می شود:

  1. گاهی اوقات در روز های آخر ماه قمری ممکن است که ماه در شبانگاه دیده نشود اما در صبحگاه دیده شود. اگر قبل از آخر شب موفق به دیدن ماه در آسمان شدید و به شرطی که آن شب جزء زمان های مناسب برای نزدیکی باشد و فرصت کافی نیز برای جماع وجود داشته باشد ، در آن شب می توانید برای نزدیکی کردن و مخصوصا برای باردار شدن اقدام نمایید. اما اگر تا آخر شب موفق به رؤیت ماه نشدید سعی کنید از آمیزش خودداری کنید. اما اگر پس از گذشت شب و شروع روز (پس از وقت اذان صبح) موفق به رؤیت ماه شدید ، در روز و به شرطی که آن روز جزء زمان های مناسب برای نزدیک کردن باشد می توانید عمل نزدیکی را انجام دهید. در مورد اینکه چه اوقاتی از روز برای نزدیکی کردن مناسب هستند می توانید مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است را مطالعه نمایید. برای اطلاع از اینکه آیا شب یا روز مورد نظر جزء زمان های مناسب برای نزدیکی کردن می باشد یا نه می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده کنید.
     
  2. با توجه به اینکه معمولا چند روز آخر ماه قمری ، ماه در وضع محاق قرار دارد و اگر مشاهده شود نیز به صورت هلال بسیار باریک خواهد بود ، توصیه آن است که تا حد امکان از انجام عمل نزدیکی در چند روز آخر ماه قمری (زمان محاق ماه) خودداری نمایید.

در این مطلب در مورد موضوع مربوط به انجام عمل نزدیکی در زمان محاق ماه صحبت شد و این نتیجه حاصل گردید که نزدیکی کردن در زمان محاق ماه می تواند موجب سقط جنین یا ایجاد ناهنجاری های مختلف از جمله بیماری صرع در جنین شود. زمان محاق ماه همان چند روز آخر ماه قمری است که ماه در آسمان دیده نمی شود. لازم به ذکر است که نهی از نزدیکی کردن در آخر ماه (محاق ماه) فقط مختص اقدام به بچه دار شدن نیست بلکه حتی وقتی که قصد بچه دار شدن هم نداریم بهتر است که عمل نزدیکی در زمان محاق ماه صورت نگیرد زیرا طبق فرموده پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) این کار می تواند موجب دیوانگی ، جذام و کم عقلی در زن هم بشود. پس اگر خواهان سلامتی خود و فرزندان خود هستیم حتما سعی کنیم دستورات شرع در زمینه نزدیکی کردن را رعایت کنیم که یکی از آن دستورات ، خودداری از آمیزش در آخر ماه قمری یعنی زمان محاق ماه می باشد. امیدواریم که انشاء الله این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۳ هفته قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۵ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۶ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۷ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۷ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۷ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۸ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۸ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۸ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۸ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۸ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۸ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۸ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۸ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۰۶۳۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۵۴۵۳۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۰۰۹۵۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۷۰۰۴۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۰۹۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۲۸۸۶۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۲۸۰۵۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۶۸۹۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۶۴۸۱۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۲۱۲۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۵۸۲۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۹۰۶۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۸۱۷۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۰۰۰۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۶۸۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۰۱۱۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۵۵۴۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۴۷۹۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۷۴۷۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۳۵۹۲ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۸ / ۷ / ۱۳۹۸

۲۱ صفر ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۵ : ۰۶ : ۱۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۱

طلوع خورشید: ۰۶:۱۵

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۷

غروب خورشید: ۱۷:۲۳

اذان مغرب: ۱۷:۴۲

وقت عشاء: ۱۸:۲۹

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات