نزدیکی در زمان محاق ماه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در زمان محاق ماه

نزدیکی کردن در زمان محاق ماه چگونه است؟ آیا انجام عمل نزدیکی در زمان محاق ماه ، جایز است؟ انجام مجامعت در زمان در محاق بودن ماه ، چه اشکالی دارد؟ جماع در زمان محاق ماه چه تاثیری بر بارداری دارد؟ مقاربت در وقت محاق ماه چه تاثیری بر جنین دارد؟ انجام عمل مجامعت در زمان محاق بودن ماه چه نقشی در ناهنجاری های جنین می تواند داشته باشد؟ چه تذکری از طرف ائمه معصومین (علیه السلام) در زمینه نزدیکی کردن در وقت محاق ماه داده شده است؟ بحثی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم مربوط به نزدیکی کردن در زمانی است که ماه در محاق قرار دارد. می خواهیم حقایقی را در این زمینه برای شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی بیان کنیم و امیدواریم که انشاء الله این بحث ، آثار مثبتی داشته باشد.

عمل نزدیکی و مقاربت یکی از رفتار های معمول روابط زناشویی است. مجامعت می تواند به منظور تولید نسل بوده و یا فقط صرفا به منظور ارضاء غریزه جنسی باشد. در هر صورت ، یکی از انتخاب های لازم در مورد عمل جماع ، انتخاب زمان جماع می باشد. اینکه زن و شوهر چه زمان هایی با یکدیگر نزدیکی کنند دارای آثار متفاوتی می باشد. ممکن است دانش بشری تا مدت های طولانی نتواند در مورد تاثیر زمان های مختلف نزدیکی کردن بر زن و مرد و فرزندان پاسخ درستی بدهد اما تاثیر زمان های مختلف مجامعت بر زن و مرد و فرزندان ، علمی است که از طرف خدای مهربان به پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) داده شده است و آن حضرت نیز این علم را از طریق سفارشاتی که به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند در اختیار ما قرار داده اند.

یکی از زمان هایی که در این سفارشات در مورد آن صحبت شده است ، زمان محاق ماه می باشد. در مورد محاق ماه در مطلب محاق ماه چیست توضیحات لازم داده شده است و در اینجا به اختصار به این مساله اشاره می گردد. در چند روز آخر ماه قمری (2 الی 3 روز آخر ماه های قمری) معمولا ماه دیده نمی شود. نه در شامگاهان و نه در صبحگاهان نمی توانیم ماه را در آسمان ببینیم. به اصطلاح خودمانی ، ماه ناپدید می شود. این حالت دیده نشدن ماه در اواخر ماه قمری را محاق بودن ماه می گویند.

در سفارشاتی که از خاتم المرسلین حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب شده است ، آمیزش در آخر ماه [قمری] نهی شده است. البته زمان های نهی شده برای آمیزش و نزدیکی زیاد هستند که جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه مراجعه نمایید. یکی از زمان های نهی شده ، آخر ماه قمری می باشد. آخر ماه قمری همان زمانی است که ماه در محاق واقع می شود. در این خصوص به احادیث زیر اشاره می شود:

با همسر خود در اول ماه[غیر از شب اول ماه مبارک رمضان]، وسط ماه و آخر ماه همبستر مشو که زمینه دیوانگی، جذام و کم عقلی در همسر تو و فرزندش زیاد خواهد بود. (وسائل جلد 14 صفحه 91 و 96)

پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

اگر فرزند کم عقل، دیوانه و جذامی نمی خواهید در اول [غیر از شب اول ماه مبارک رمضان]، وسط و آخر ماه با همسر خود در نیامیزید چه بسا ممکن است آنچه نمی خواهید صورت پذیرد.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

جماع مکن در اول ماه و میان ماه و آخر ماه که این باعث این می شود که فرزند سقط شود، و نزدیک است که اگر فرزندی به هم رسد دیوانه باشد یا صرع داشته باشد. نمی بینی کسی را که صرع می گیرد اکثر آن است که یا در اول ماه یا در آخر ماه می باشد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

هر که جماع کند با زن خود در تحت الشّعاع ، پس با خود قرار دهد افتادن فرزند را از شکم پیش از آن که تمام شود.

حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام)

ذکر یک نکته ، لازم به نظر می رسد و آن این است که منظور از ماه که در این احادیث به آن اشاره شده است ، ماه های قمری هستند و نه ماه هجری شمسی یا ماه های دیگر. پس وقتی هم که از آخر ماه در این احادیث صحبت شده است ، منظور ، آخر ماه قمری می باشد. اصولا همه احکام اسلامی بر اساس ماه هجری قمری می باشند.

مطابق این احادیث ، انجام عمل آمیزش در آخر ماه قمری و در زمان محاق ماه (تحت الشّعاع) ، از یک طرف سبب تهدید بارداری به سقط می شود و از طرف دیگر باعث ایجاد ناهنجاری در جنین می گردد. آخر ماه قمری همان مصادف با زمان های محاق ماه می باشد.

در زمینه نزدیکی کردن در زمان محاق ماه و نهی این عمل و بررسی زمان نزدیکی ، نکات زیر خدمت شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی عرض می شود:

  1. گاهی اوقات در روز های آخر ماه قمری ممکن است که ماه در شبانگاه دیده نشود اما در صبحگاه دیده شود. اگر قبل از آخر شب موفق به دیدن ماه در آسمان شدید و به شرطی که آن شب جزء زمان های مناسب برای نزدیکی باشد و فرصت کافی نیز برای جماع وجود داشته باشد ، در آن شب می توانید برای نزدیکی کردن و مخصوصا برای باردار شدن اقدام نمایید. اما اگر تا آخر شب موفق به رؤیت ماه نشدید سعی کنید از آمیزش خودداری کنید. اما اگر پس از گذشت شب و شروع روز (پس از وقت اذان صبح) موفق به رؤیت ماه شدید ، در روز و به شرطی که آن روز جزء زمان های مناسب برای نزدیک کردن باشد می توانید عمل نزدیکی را انجام دهید. در مورد اینکه چه اوقاتی از روز برای نزدیکی کردن مناسب هستند می توانید مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است را مطالعه نمایید. برای اطلاع از اینکه آیا شب یا روز مورد نظر جزء زمان های مناسب برای نزدیکی کردن می باشد یا نه می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده کنید.
     
  2. با توجه به اینکه معمولا چند روز آخر ماه قمری ، ماه در وضع محاق قرار دارد و اگر مشاهده شود نیز به صورت هلال بسیار باریک خواهد بود ، توصیه آن است که تا حد امکان از انجام عمل نزدیکی در چند روز آخر ماه قمری (زمان محاق ماه) خودداری نمایید.

در این مطلب در مورد موضوع مربوط به انجام عمل نزدیکی در زمان محاق ماه صحبت شد و این نتیجه حاصل گردید که نزدیکی کردن در زمان محاق ماه می تواند موجب سقط جنین یا ایجاد ناهنجاری های مختلف از جمله بیماری صرع در جنین شود. زمان محاق ماه همان چند روز آخر ماه قمری است که ماه در آسمان دیده نمی شود. لازم به ذکر است که نهی از نزدیکی کردن در آخر ماه (محاق ماه) فقط مختص اقدام به بچه دار شدن نیست بلکه حتی وقتی که قصد بچه دار شدن هم نداریم بهتر است که عمل نزدیکی در زمان محاق ماه صورت نگیرد زیرا طبق فرموده پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) این کار می تواند موجب دیوانگی ، جذام و کم عقلی در زن هم بشود. پس اگر خواهان سلامتی خود و فرزندان خود هستیم حتما سعی کنیم دستورات شرع در زمینه نزدیکی کردن را رعایت کنیم که یکی از آن دستورات ، خودداری از آمیزش در آخر ماه قمری یعنی زمان محاق ماه می باشد. امیدواریم که انشاء الله این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۴ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۴ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۵۵۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۲۴۵۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۵۲۸۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۷۴۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۵۷۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۶۲۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۴۰۹۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۵۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۹۲۰۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۵۲۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۴۲۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۸۵۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۵۵۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۹۱۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۲۸۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۶۲۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۶۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۱۵۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۵۸۰ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۶۵۹ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۶ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۹ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۳ : ۲۶ : ۱۰

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۶

طلوع خورشید: ۰۷:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۱

اذان مغرب: ۱۹:۳۹

وقت عشاء: ۲۰:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات