نزدیکی و اقدام به بارداری و بچه دار شدن در روز جمعه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی و اقدام به بارداری و بچه دار شدن در روز جمعه

نزدیکی در روز جمعه چه حکمی دارد؟ اقدام به بارداری در روز جمعه چگونه است؟ آیا اقدام به بچه دار شدن در روز جمعه خوب است؟ آیا در تمام طول روز جمعه می توان به منظور باردار شدن اقدام به نزدیکی کرد یا ساعت خاصی در این روز بایستی عمل نزدیکی انجام شود؟ اصولا از نظر شرعی ، روز جمعه چه زمانی است؟ آیا ساعت و زمان خاصی در روز جمعه از دیدگاه دینی جهت انجام عمل نزدیکی و اقدام به بچه دار شدن توصیه شده است؟

روز جمعه ، مبارک ترین روز در بین ایام هفته است. پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در حدیثی ، روز جمعه را سید الایام (سرور و آقای روزها) لقب داده اند و خدای متعال هم به پیامبر خدا (ص) امر فرموده اند که این روز را عید اعلام نماید. روز جمعه ، سوای از مبارک و عید بودن ، از نظر شرعی و طبق سفارش پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) به حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) ، یکی از زمان های سفارش شده برای آمیزش و نزدیکی و اقدام به بچه دار شدن است. توجه داشته باشیم که تمام مدت طول روز جمعه برای این کار سفارش نشده است بلکه زمان خاصی در این روز جهت مجامعت و اقدام به بارداری سفارش شده است. پیامبر خدا (ص) ضمن سفارش های خود به حضرت علی (ع) در باره مجامعت در روز جمعه چنین می فرمایند:

یا علی ، اگر در روز جمعه بعد از عصر جماع کنی و فرزندی حاصل شود ، آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

مطابق این فرمایش رسول اکرم (ص) ، بعد از عصر جمعه جهت آمیزش و اقدام به حامله شدن سفارش شده است و حاصل آن (در صورت بارداری) تولد فرزندی است که از دانایان مشهور خواهد شد. اما سؤال مهم این است که بعد از عصر جمعه دقیقا چه زمانی است و اگر احیانا زمان بعد از عصر را اشتباه درک کرده و مثلا آمیزش و نزدیکی در بعد از ظهر انجام شود ، چه تاثیر منفی بر روی جنین خواهد داشت؟ درک صحیح زمان بعد از عصر بسیار مهم است و چون فاصله اندکی بین زمان های بعد از ظهر و عصر وجود دارد ، از این رو حساسیت این امر بسیار زیاد می شود. اقدام به نزدیکی و بارداری در بعد از ظهر نهی شده است و در این زمینه می توانید مطلب رابطه چپ چشم شدن نوزاد با زمان جماع را مطالعه نمایید. اول از همه ببینیم روز جمعه از نظر شرعی چه زمانی است و به چه اوقاتی از طول شبانه روز جمعه ، روز جمعه اطلاق می شود. پایه و اساس محاسبه شب و روز در تاریخ هجری قمری و در دستورات شرعی ، زمان های مربوط به اوقات شرعی می باشد. طبق تعریف ، مدت زمان از لحظه اذان صبح تا لحظه اذان مغرب (به اعتقاد بعضی ها تا لحظه غروب خورشید) را روز می نامند. با این تعریف ، از لحظه اذان صبح جمعه تا لحظه اذان مغرب (یا غروب خورشید) جمعه را روز جمعه می نامند. همانطور که در بالا ذکر شد ، بعد از عصر جمعه جهت آمیزش و نزدیکی توصیه شده است. زمان عصر بستگی به اوقات محل سکونت هر شخص دارد و برای محاسبه زمان عصر می توانید از محاسبه اوقات شرعی استفاده نموده و با انتخاب محل سکونت ، زمان عصر را پیدا نمایید. توجه نمایید که منظور از محل سکونت ، محلی است که قصد دارید عمل آمیزش و نزدیکی را در آن انجام دهید. ممکن است محل سکونت با محل اقدام به نزدیکی و بارداری متفاوت باشد و شما لازم است تا محلی را که قصد انجام عمل نزدیکی دارید در محاسبه اوقات شرعی انتخاب کنید. از لحظه اذان عصر تا لحظه غروب آفتاب در روز جمعه ، زمان بعد از عصر جمعه بوده و آمیزش و نزدیکی در این زمان توصیه شده است. اما توجه به چند نکته در این باره ضروری است:

  1. جهت اطمینان بیشتر ، بهتر است حداقل مدت نیم ساعت از هر دو طرف زمان بعد از عصر فاصله انتخاب کنیم. به عنوان مثال فرض کنیم در یک منطقه ای ، لحظه اذان عصر جمعه در ساعت 16:00 و لحظه غروب آقتاب جمعه در ساعت 20:00 باشد. از زمان ساعت 16:00 تا زمان ساعت 20:00 در روز جمعه می توان نسبت به انجام عمل نزدیکی اقدام کرد ؛ اما جهت اطمینان بیشتر ، بهتر است که محدوده زمان آمیزش ، حداقل از ساعت 16:30 تا حداکثر ساعت 19:30 انتخاب شود.
     
  2. درست است که بعد از عصر جمعه برای اقدام به بارداری و نزدیکی توصیه شده است اما توجه داشته باشیم که این زمان در محدوده سایر زمان های نهی شده برای نزدیکی قرار نگیرد. به عنوان مثال اگر روز جمعه ، مصادف با اول ، وسط و آخر ماه قمری باشد ، آمیزش خوب نبوده و نهی شده است. ضمنا روز جمعه در اوقات قمر در عقرب قرار نگیرد. همچنین اگر خورشید گرفتگی ، زلزله و ... واقع شده است ، بهتر است که آمیزش صورت نگیرد. اگر روز جمعه مصادف با ایام نحس باشد ، بهتر است که آمیزش صورت نگیرد.
     
  3. ممکن است محاسبه تمام موارد برای همه افراد کار آسانی نباشد که در این صورت ، توصیه ما به استفاده از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام است. شما می توانید به راحتی توسط این برنامه ، زمان مناسب نزدیکی را انتخاب نمایید.

 

با انتخاب زمان مناسب نزدیکی و اقدام به بچه دار شدن که از نظر شرعی توصیه شده است ، در جهت تولد انسان های سالم و صالح و داشتن جامعه ای سالم بکوشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۶۹۸۶۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۸۱۶۶۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۶۶۴۸۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۴۹۵۴۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۱۳۸۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۹۸۳۳۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۱۶۳۸۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۹۹۶۹۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۸۴۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۶۲۲۲۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۳۶۲۸۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۳۴۷۵۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۳۲۵۱۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۸۱۵۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۱۰۵۶۷ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۷۶۱۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۵۹۰۶۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۴۸۶۷۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۴۵۰۹۶ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۴۲۰۴۳ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۹ / ۹ / ۱۳۹۷

۲ ربيع الثانی ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۷ : ۰۳ : ۱۹

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۳

طلوع خورشید: ۰۷:۰۳

اذان ظهر: ۱۱:۵۷

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات