افزایش شانس بارداری با تغذیه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

افزایش شانس بارداری ، با تغذیه

افزایش شانس بارداری با تغذیه چگونه ممکن است؟ تغذیه چه نقشی در افزایش شانس حاملگی دارد؟ اصلاح تغذیه قبل از اقدام به بارداری چه تاثیری در افزایش احتمال باردار شدن زن دارد؟ تغذیه بعد از نزدیکی برای بارداری چه تاثیری در افزایش یا کاهش احتمال حاملگی دارد؟ آیا تغذیه نامناسب می تواند باعث کاهش شانس بارداری و حتی نازایی زنان گردد؟ بحث این مطلب را اختصاص داده ایم به تاثیر تغذیه در افزایش شانس بارداری و می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که تغذیه چه نقشی در افزایش شانس باردار شدن دارد و نکاتی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض کنیم.

مسائل مهم و زیادی در یک بارداری می تواند مطرح باشد که یکی از آنها شانس بارداری است. شانس بارداری در هر ماه ، محدود است اما با اتخاذ تدابیری سنجیده می توان احتمال باردار شدن زنان را افزایش داد. برای افزایش شانس حامله شدن ، روش های مختلفی از جمله تنظیم زمان انجام عمل نزدیکی وجود دارد . یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در افزایش احتمال باردار شدن زنان ، تغذیه است. تغذیه می تواند هم بر دستگاه تولید مثل مردان و هم بر دستگاه تولید مثل زنان تاثیر بگذارد. نوع تغذیه و نیز زمان انجام تغذیه برای جلوگیری از کاهش شانس بارداری و افزایش احتمال حاملگی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

تغذیه از جهات مختلف بر مساله تولید مثل و بالا بردن شانس بارداری می تواند تاثیر بگذارد. شکی در این نیست که اولین تاثیر تغذیه فراهم آوردن مواد غذایی لازم برای اندام های جنسی است تا آنها بتوانند کار خود را به نحو احسن انجام دهند. طبیعی است وقتی که تغذیه اندام های جنسی زن و مرد به نحو مطلوب تر صورت بگیرد ، کارآیی آنها بالاتر می رود. افزایش کارآیی و عملکرد اندام های تولید مثل منجر به افزایش احتمال بارداری (در صورتی که برای بارداری اقدام شود) می گردد. به عنوان مثال ، تقویت اسپرم یکی از راه های افزایش شانس حاملگی می باشد. یکی از مهمترین روش های تقویت اسپرم در مردان ، تغذیه مناسب می باشد. البته علل مختلفی در بحث تقویت اسپرم مردان دخیل هستند اما مطمئنا تغذیه یکی از آن علل می باشد. ضعف اسپرم ، احتمال بارداری زن را کاهش می دهد زیرا اسپرم ضعیف برای بارور کردن تخمک از قدرت کمتری برخوردار است. در مورد زن هم همینطور است. تغذیه مناسب و کافی می تواند موجب بهبود عملکرد اعضاء تناسلی از جمله تقویت تخمک شود که این مسائل بر شانس بارداری می افزایند. استفاده از مواد غذایی مختلف و تازه می تواند در تامین نیازهای اساسی اندام های تناسلی ، بسیار حائز اهمیت باشد.

علاوه بر تغذیه اندام های تناسلی زن و مرد ، علت دیگری که اهمیت نوع تغذیه را در افزایش شانس حاملگی نشان می دهد مربوط به طبیعت مواد غذایی می باشد. مواد غذایی با توجه به ماهیت آنها به دو گروه مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد تقسیم بندی می شوند. از گروه مواد غذایی با طبیعت گرم می توان به گوشت گوسفندی ، گوشت شتر ، عسل ، خرما ، کشمش ، خربزه ، انجیر ، موز ، تره و از گروه مواد غذایی با طبیعت سرد می توان به گوشت مرغ ، خیار ، کاهو ، هندوانه ، گشنیز ، ماست ، شیر و دوغ اشاره کرد. رعایت تعادل در مصرف از هر دو گروه مواد غذایی بسیار اهمیت دارد. اگر تعادل در این زمینه رعایت نشود ، بدن انسان می تواند به گرمی یا سردی متمایل شود. مثلا مصرف بیش از حد مواد غذایی با طبیعت گرم باعث گرایش بدن به طبیعت گرمی و مصرف بیش از حد مواد غذایی با طبیعت سرد می تواند باعث گرایش طبیعت بدن به سردی گردد. هر دو حالت گرمی زیاد و سردی زیاد می تواند موجب بروز مشکلات زیادی در بدن انسان گردد. از این رو رعایت تعادل در مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد بسیار مهم می باشد.

اما طبیعت مواد غذایی چه ارتباطی با افزایش یا کاهش شانس بارداری می تواند داشته باشد؟ وجود گرمای مناسب در بدن زن باعث شکل گیری بارداری می شود اما اگر گرمای بدن زن کاهش یابد و مخصوصا رحم زن رو به سردی بگذارد ، این کار موجب می شود که شانس بارداری نیز کاهش یابد. سردی رحم یکی از علل شایع ناباروری زنان و کاهش شانس حاملگی محسوب می گردد. البته سردی رحم به عنوان نمونه ذکر می گردد. علت سردی رحم به مسائل مختلفی می تواند مربوط باشد که یکی از آنها تغذیه است. نقش تغذیه در سری رحم بسیار مهم و تاثیر گذار است. استفاده بیش از حد از مواد غذایی با طبیعت سرد می تواند موجب گرایش طبیعت بدن به سردی شود و گرایش طبیعت بدن به سردی می تواند موجب بروز مشکلات مختلف در مسیر بارداری طبیعی گردد. دو مورد بسیار شایع در این زمینه ، کیست تخمدان و سردی رحم می باشد. وجود کیست در تخمدان و سرد بودن رحم ، شانس باردار شدن زنان را کاهش می دهند. اما برای افزایش شانس بارداری در اینگونه مواقع چه کار می توان کرد؟

یک راهکار مناسب جهت درمان سردی بدن و رفع طبیعت سرد بدن و گرایش دادن طبیعت بدن به طرف گرمی ، کاهش مصرف مواد غذایی با طبیعت سرد و افزایش مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم می باشد. به این ترتیب و پس از مدتی ، شاهد کاهش سردی بدن و افزایش گرمی بدن خواهیم بود و این به نوبه خود در ایجاد بارداری مهم است و شانس بارداری و حاملگی به این ترتیب بالا خواهد رفت.

علاوه بر نوع تغذیه ، زمان مصرف تغذیه هم در افزایش شانس بارداری و جلوگیری از کاهش احتمال حاملگی بسیار مهم است. به عنوان مثال مصرف انگور چروکیده توسط مرد که یکی از بهترین منابع غذایی برای تقویت اسپرم می باشد ، پیش از اقدام به بارداری بسیار مهم است زیرا موجب تقویت اسپرم مرد و افزایش شانس حاملگی خواهد شد. این فقط یک نمونه به عنوان مثال ذکر گردید و در این زمینه مثال های متعدد می توان زد.

در این مطلب در مورد افزایش شانس بارداری با تغذیه صحبت کردیم و سعی کردیم تا حد امکان نقش تغذیه در افزایش احتمال بارداری را تشریح کنیم که امیدواریم انشاء الله تعالی مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۵۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۸۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۰۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۶۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۱۹۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۴۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۱۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۴۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۳۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۶۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۳۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۸۸ بازدید)

احادیث بارداری

بوى پيامبران ، بوى بِهْ و بوى حورالعين ، بوى آس (نوعی گیاه خوشبوی) و بوى فرشتگان ، بوى گل است و بوى دخترم فاطمه زهرا ، بوى بِهْ و آس و گل است . خداوند هيچ پيامبر و هيچ وصىّ اى را برنينگيخت مگر آن كه او بوى بِهْ مى داد. پس آن را بخوريد و به زنان باردارتان بدهيد كه فرزندانتان زيبا مى شوند.

پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۷ : ۰۰ : ۰۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات