افزایش شانس بارداری با تغذیه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

افزایش شانس بارداری ، با تغذیه

افزایش شانس بارداری با تغذیه چگونه ممکن است؟ تغذیه چه نقشی در افزایش شانس حاملگی دارد؟ اصلاح تغذیه قبل از اقدام به بارداری چه تاثیری در افزایش احتمال باردار شدن زن دارد؟ تغذیه بعد از نزدیکی برای بارداری چه تاثیری در افزایش یا کاهش احتمال حاملگی دارد؟ آیا تغذیه نامناسب می تواند باعث کاهش شانس بارداری و حتی نازایی زنان گردد؟ بحث این مطلب را اختصاص داده ایم به تاثیر تغذیه در افزایش شانس بارداری و می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که تغذیه چه نقشی در افزایش شانس باردار شدن دارد و نکاتی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض کنیم.

مسائل مهم و زیادی در یک بارداری می تواند مطرح باشد که یکی از آنها شانس بارداری است. شانس بارداری در هر ماه ، محدود است اما با اتخاذ تدابیری سنجیده می توان احتمال باردار شدن زنان را افزایش داد. برای افزایش شانس حامله شدن ، روش های مختلفی از جمله تنظیم زمان انجام عمل نزدیکی وجود دارد . یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در افزایش احتمال باردار شدن زنان ، تغذیه است. تغذیه می تواند هم بر دستگاه تولید مثل مردان و هم بر دستگاه تولید مثل زنان تاثیر بگذارد. نوع تغذیه و نیز زمان انجام تغذیه برای جلوگیری از کاهش شانس بارداری و افزایش احتمال حاملگی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

تغذیه از جهات مختلف بر مساله تولید مثل و بالا بردن شانس بارداری می تواند تاثیر بگذارد. شکی در این نیست که اولین تاثیر تغذیه فراهم آوردن مواد غذایی لازم برای اندام های جنسی است تا آنها بتوانند کار خود را به نحو احسن انجام دهند. طبیعی است وقتی که تغذیه اندام های جنسی زن و مرد به نحو مطلوب تر صورت بگیرد ، کارآیی آنها بالاتر می رود. افزایش کارآیی و عملکرد اندام های تولید مثل منجر به افزایش احتمال بارداری (در صورتی که برای بارداری اقدام شود) می گردد. به عنوان مثال ، تقویت اسپرم یکی از راه های افزایش شانس حاملگی می باشد. یکی از مهمترین روش های تقویت اسپرم در مردان ، تغذیه مناسب می باشد. البته علل مختلفی در بحث تقویت اسپرم مردان دخیل هستند اما مطمئنا تغذیه یکی از آن علل می باشد. ضعف اسپرم ، احتمال بارداری زن را کاهش می دهد زیرا اسپرم ضعیف برای بارور کردن تخمک از قدرت کمتری برخوردار است. در مورد زن هم همینطور است. تغذیه مناسب و کافی می تواند موجب بهبود عملکرد اعضاء تناسلی از جمله تقویت تخمک شود که این مسائل بر شانس بارداری می افزایند. استفاده از مواد غذایی مختلف و تازه می تواند در تامین نیازهای اساسی اندام های تناسلی ، بسیار حائز اهمیت باشد.

علاوه بر تغذیه اندام های تناسلی زن و مرد ، علت دیگری که اهمیت نوع تغذیه را در افزایش شانس حاملگی نشان می دهد مربوط به طبیعت مواد غذایی می باشد. مواد غذایی با توجه به ماهیت آنها به دو گروه مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد تقسیم بندی می شوند. از گروه مواد غذایی با طبیعت گرم می توان به گوشت گوسفندی ، گوشت شتر ، عسل ، خرما ، کشمش ، خربزه ، انجیر ، موز ، تره و از گروه مواد غذایی با طبیعت سرد می توان به گوشت مرغ ، خیار ، کاهو ، هندوانه ، گشنیز ، ماست ، شیر و دوغ اشاره کرد. رعایت تعادل در مصرف از هر دو گروه مواد غذایی بسیار اهمیت دارد. اگر تعادل در این زمینه رعایت نشود ، بدن انسان می تواند به گرمی یا سردی متمایل شود. مثلا مصرف بیش از حد مواد غذایی با طبیعت گرم باعث گرایش بدن به طبیعت گرمی و مصرف بیش از حد مواد غذایی با طبیعت سرد می تواند باعث گرایش طبیعت بدن به سردی گردد. هر دو حالت گرمی زیاد و سردی زیاد می تواند موجب بروز مشکلات زیادی در بدن انسان گردد. از این رو رعایت تعادل در مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم و مواد غذایی با طبیعت سرد بسیار مهم می باشد.

اما طبیعت مواد غذایی چه ارتباطی با افزایش یا کاهش شانس بارداری می تواند داشته باشد؟ وجود گرمای مناسب در بدن زن باعث شکل گیری بارداری می شود اما اگر گرمای بدن زن کاهش یابد و مخصوصا رحم زن رو به سردی بگذارد ، این کار موجب می شود که شانس بارداری نیز کاهش یابد. سردی رحم یکی از علل شایع ناباروری زنان و کاهش شانس حاملگی محسوب می گردد. البته سردی رحم به عنوان نمونه ذکر می گردد. علت سردی رحم به مسائل مختلفی می تواند مربوط باشد که یکی از آنها تغذیه است. نقش تغذیه در سری رحم بسیار مهم و تاثیر گذار است. استفاده بیش از حد از مواد غذایی با طبیعت سرد می تواند موجب گرایش طبیعت بدن به سردی شود و گرایش طبیعت بدن به سردی می تواند موجب بروز مشکلات مختلف در مسیر بارداری طبیعی گردد. دو مورد بسیار شایع در این زمینه ، کیست تخمدان و سردی رحم می باشد. وجود کیست در تخمدان و سرد بودن رحم ، شانس باردار شدن زنان را کاهش می دهند. اما برای افزایش شانس بارداری در اینگونه مواقع چه کار می توان کرد؟

یک راهکار مناسب جهت درمان سردی بدن و رفع طبیعت سرد بدن و گرایش دادن طبیعت بدن به طرف گرمی ، کاهش مصرف مواد غذایی با طبیعت سرد و افزایش مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم می باشد. به این ترتیب و پس از مدتی ، شاهد کاهش سردی بدن و افزایش گرمی بدن خواهیم بود و این به نوبه خود در ایجاد بارداری مهم است و شانس بارداری و حاملگی به این ترتیب بالا خواهد رفت.

علاوه بر نوع تغذیه ، زمان مصرف تغذیه هم در افزایش شانس بارداری و جلوگیری از کاهش احتمال حاملگی بسیار مهم است. به عنوان مثال مصرف انگور چروکیده توسط مرد که یکی از بهترین منابع غذایی برای تقویت اسپرم می باشد ، پیش از اقدام به بارداری بسیار مهم است زیرا موجب تقویت اسپرم مرد و افزایش شانس حاملگی خواهد شد. این فقط یک نمونه به عنوان مثال ذکر گردید و در این زمینه مثال های متعدد می توان زد.

در این مطلب در مورد افزایش شانس بارداری با تغذیه صحبت کردیم و سعی کردیم تا حد امکان نقش تغذیه در افزایش احتمال بارداری را تشریح کنیم که امیدواریم انشاء الله تعالی مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۵۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۸۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۳۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۴۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۳۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۰۸ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۶۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۶ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۱ : ۴۸ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات