بهترین زمان مصرف خاکشیر در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بهترین زمان مصرف خاکشیر در بارداری

بهترین زمان مصرف خاکشیر در بارداری کدام است؟ مصرف خاک شیر در زمان حاملگی چگونه است؟ آیا مصرف خاکشیر در زمان بارداری خوب است؟ آیا خوردن خاکشیر در دوران حاملگی ضرر دارد؟ بهترین زمانی که می توانیم در دوران حامله بودن از خاکشیر استفاده کنیم کدام زمان است؟ آیا مصرف خاکشیر با سقط جنین ارتباط دارد؟ در چه زمانی از بازه بارداری ، مصرف خاکشیر می تواند خطر آفرین باشد و در چه زمانی از بازه زمانی بارداری خوردن خاکشیر می تواند مفید باشد؟ ضرر احتمالی مصرف خاکشیر در چه زمانی از بارداری می تواند باشد و فایده استفاده از خاکشیر در چه زمانی از بارداری می تواند باشد؟

خاکشیر یکی از مواد گیاهی است که معمولا از آن در خانه به صورت شربت استفاده می کنیم. مخصوصا در فصل گرما مصرف خاکشیر می تواند بسیار دلچسب باشد. علاوه بر آن ، خاکشیر خاصیت جلوگیری از گرمازدگی و همچنین خاصیت رفع گرمازدگی دارد. علاوه بر این موارد ، عامل مهم دیگری که باعث مصرف خاکشیر می شود خاصیت خاکشیر در رفع یبوست از بدن است. خاکشیر خاصیت رفع یبوست دارد و شاید یکی از دلایل گرایش زنان باردار به مصرف خاکشیر در دوران بارداری و حاملگی ، برای درمان یبوست دوران بارداری باشد.

دلایل مختلفی ممکن است برای خوردن خاکشیر در دوران بارداری داشته باشیم و شاید هم دلیل خاصی نداشته باشیم و صرفا خواسته باشیم یک شربت گوارای خاکشیر خورده باشیم. در هر صورت بایستی نسبت به مصرف این ماده گیاهی در زمان بارداری بسیار محتاط بود. خاکشیر ماده ای است که مصرف بی رویه و بدون کنترل آن در زمان حاملگی می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد و حتی در مواقعی منجر به سقط جنین یا زایمان زودرس شود. از این رو به زنان باردار اکیدا توصیه می شود که حتما در خوردن خاکشیر در بارداری با احتیاط عمل کنند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین زمان مصرف خاکشیر در دوران بارداری صحبت کرده و به برخی از دلایل مضر بودن یا مفید بودن مصرف خاکشیر در حاملگی اشاره بکنیم.

خاکشیر یک ماده گیاهی است که مصرف آن در دوران بارداری ، هم می تواند مفید باشد و هم می تواند مضر باشد! شاید تعجب کنید اما این امر واقعیت دارد. حال ممکن است سؤال شود که چطور ممکن است که مصرف خاکشیر در زمان بارداری هم مفید باشد و هم مضر؟ سؤال به جائی است. در پاسخ این سؤال باید گفت که زمان مصرف خاکشیر در دوران حاملگی است که مضر بودن یا مفید بودن آن را تعیین می کند. حال ببینیم که مضر بودن یا مفید بودن خاکشیر در زمان های مختلف بارداری به چه علت است؟ چه خاصیتی در خاکشیر وجود دارد که سبب می شود مصرف آن در قسمتی از دوران بارداری مفید باشد و در قسمت دیگر از دوران بارداری مضر باشد؟

گفتیم که خاکشیر فواید فراوانی از جمله رفع یبوست و جلوگیری از گرمازدگی و حتی رفع گرمازدگی دارد. علاوه بر اینها ، خاکشیر دارای یک خاصیت مهم دیگری است که مصرف آن را در دوران بارداری از یک طرف ، مضر می کند و از طرف دیگر مفید. این خاصیت ، داشتن اثر نرم کنندگی بر دهانه رحم می باشد. علت مضر بودن مصرف خاکشیر در قسمتی از طول دوران بارداری یا مفید بودن مصرف خاکشیر در قسمتی از زمان بارداری به دلیل همین خاصیت نرم کنندگی خاکشیر بر دهانه رحم (سرویکس) می باشد. این مطلب را توضیح می دهیم.

دهانه رحم در زمان بارداری خانم ها نقش بسیار مهمی در سلامتی بارداری و سلامتی جنین و رشد و تکامل جنین و سپری شدن با سلامت دوران حاملگی دارد. دهانه رحم در طی دوران بارداری تا زمان زایمان بایستی بسته بماند تا از سقط جنین و حاملگی ناقص جلوگیری شود. اگر دهانه رحم ، زود تر از موعد مقرر ، باز شود می تواند منجر به سقط جنین یا در خوشبینانه ترین حالت می تواند منجر به زایمان زود هنگام شود. پس برای دهانه رحم در دوران بارداری دو حالت زیر متصور است:

  1. دهانه رحم بایستی از اول شروع بارداری تا زمان زایمان بسته بماند تا بارداری ، به سلامت سپری شده و از سقط جنین پیشگیری شود. بسته ماندن دهانه رحم برای سپری شدن سالم دوران بارداری و سلامت جنین و جلوگیری از سقط جنین آنقدر اهمیت دارد که در برخی از زنان که دچار بی کفایتی دهانه رحم (بی کفایتی سرویکس) هستند ، عمل سرکلاژ انجام می شود تا از باز شدن دهانه رحم پیش از موعد زایمان خودداری گردد. انجام هر عملی در این زمان که منجر به شل شدن و نرم شدن دهانه رحم شود ، مضر بوده و می تواند سبب سقط جنین یا زایمان زودرس گردد.

    مضر بودن استفاده از خاکشیر در قسمتی از طول دوران بارداری به همین دلیل است. چون خاکشیر اثر نرم کنندگی بر دهانه رحم زن دارد ، مصرف آن در زمانی که بسته ماندن دهانه رحم بسیار مهم است ، مضر خواهد بود. این مساله مخصوصا در زنانی که دارای بی کفایتی سرویکس یا بی کفایتی دهانه رحم هستند خیلی حساس می باشد. این گروه از زنان بایستی از خوردن هر چیزی که می تواند سبب شل شدن و نرم شدن دهانه رحم شود اکیدا خودداری کنند که مصرف خاکشیر یک نمونه از آن هاست.
     
  2. در زمان زایمان ، برعکس دوران بارداری ، لازم است که دهانه رحم باز شده و عمل زایمان صورت بگیرد. در این حالت مصرف هر چیزی مفیدی که سبب شل شدن دهانه رحم شده و عمل زایمان را تسهیل کند ، مفید است. یکی از مواد خوراکی مفید برای این دوران ، خاکشیر می باشد. چون خاکشیر خاصیت نرم کنندگی بر دهانه رحم دارد ، مصرف آن در زمان زایمان و نزدیک به زمان زایمان مفید است.

با توجه به مطالب بالا امیدواریم علت مضر بودن و در عین حال مفید بودن مصرف خاکشیر در دوران بارداری را متوجه شده باشید. بله ، مصرف خاکشیر از اول بارداری تا زمان زایمان بایستی با احتیاط صورت بگیرد و حتی در بعضی از زنان با توجه به شرایط جسمی و شرایط حاملگی آنها شاید لازم باشد که مصرف آن در این زمان قطع گردد. اما در زمان زایمان و زمان های نزدیک به زایمان ، مصرف خاکشیر برای تسهیل زایمان طبیعی بسیار مفید است و مصرف خاکشیر در این زمان توصیه می شود.

اما دقیقا چه زمانی خاکشیر را برای تسهیل زایمان فیزیولوژیک (طبیعی) مصرف کنیم؟ در پاسخ باید گفت که بهترین زمان مصرف خاکشیر در بارداری که موجب تسهیل زایمان طبیعی شود ، در هفته چهلم یا همان هفته آخر بارداری می باشد. از اول هفته چهلم بارداری ، زنان باردار به صورت کم کم مصرف خاکشیر را شروع کنند و تا آخر هفته چهلم بارداری مصرف آن را مقداری افزایش دهند. در اواخر هفته چهلم بارداری که زمان های نزدیک به زایمان می باشد ، خوردن روزانه تقریبا یک لیوان شربت خاک شیر توصیه می شود. این کار می تواند زایمان طبیعی را آسان کند. بهتر است شربت خاکشیر با استفاده از شهد عسل طبیعی درست شود.

پس نتیجه می گیریم که زنان باردار بایستی در مصرف خاکشیر در دوران بارداری با احتیاط عمل کنند زیرا مصرف زیاد و بیش از حد آن می تواند موجب شل شدن و نرم شدن دهانه رحم شده و سبب سقط جنین یا زایمان زودرس بشود. اما بهترین زمان مصرف خاکشیر در بارداری ، در هفته چهلم یا هفته آخر حاملگی می باشد زیرا خوردن خاکشیر در هفته پایانی بارداری باعث سهولت زایمان طبیعی می شود. البته این مساله تاثیری بر زایمان سزارین ندارد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۴ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۵ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۹ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۷۰۷۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۴۰۵۶۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۷۹۶۷۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۳۵۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۲۷۲۹۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۳۲۴۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۲۹۵۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۳۵۷۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۲۴۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۸۴۰۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۱۶۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۵۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۴۷۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۱۹۸۰۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۴۳۱۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۲۹۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۱۴۱۵ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۴۶۴۷۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۰۹۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۴۸۳۷ بازدید)

احادیث بارداری

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

۱۱ شعبان ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۹ : ۰۷ : ۱۶

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۱

طلوع خورشید: ۰۶:۴۵

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۱

اذان مغرب: ۱۸:۱۰

وقت عشاء: ۱۸:۵۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟



مشاهده نظرات