مدیریت صحیح بارداری ناخواسته


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری ناخواسته ، مدیریت صحیح

چگونه بارداری ناخواسته را به شکل صحیح مدیریت کنیم؟ چه کار کنیم که اگر با مساله بارداری ناخواسته مواجه شدیم ، اضطراب و نگرانی نداشته باشیم؟ چگونه فشارات ناشی از حاملگی ناخواسته را به حداقل برسانیم؟ در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از مسائل مبتلا به خانواده ها به نام موضوع حاملگی و بارداری ناخواسته اشاره کرده و در مورد مدیریت صحیح این اتفاق نکاتی را خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض کنیم.

مساله بارداری ناخواسته یک مساله حساس و چالش برانگیز می باشد. البته بارداری آگاهانه یکی از راه های بسیار خوب برای حامله شدن است. اما با وجود جلوگیری از بارداری ناخواسته بازهم ممکن است که حاملگی ناخواسته به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. مطمئنا خانواده هایی که برای پیش آمد بارداری ناخواسته برنامه ریزی کرده باشند بهتر می توانند این رویداد را مدیریت کنند.

وقتی که زن و مردی متوجه بارداری و حاملگی غیر منتظره می شوند ممکن است به دلیل آماده نبودن دچار استرس ، تشویش و نگرانی شوند. در این حالت ، دو راه کار وجود دارد: نگه داشتن جنین یا خدای ناکرده سقط جنین. البته گاهی تصمیم گیری در این زمینه بسیار سخت است و مسائلی همچون وضعیت جنین ، اعتقادات دینی خانواده ها ، شرایط مادر ، وضعیت خانواده ، وضعیت فرزندان و بسیاری از مسائل دیگر در این تصمیم گیری ، دخیل خواهند بود.

یکی از مسائل مهم در بارداری های ناخواسته وضعیت سلامت جنین می باشد. گاهی خانواده ها نگران سلامت جنین در بارداری ناخواسته هستند و شاید مسائل دیگر چندان اهمیتی برای آنها نداشته باشد. این مهمترین مورد است و مابقی مسائل هر چند که مهم به نظر برسند اما دلیلی برای نگرانی ندارند. این از آن جهت گفته می شود که وقتی خدا بنده ای را می آفریند قادر به تامین تمام نیاز های او می باشد و رزق او از طرف قادر مطلق تضمین شده است. شاید بعضی ها به دلیل مسائل اقتصادی از وجود جنین تازه نگران شوند اما داشتن اعتقاد و باور عمیق به خدای بزرگ می تواند موجب رفع همه این نگرانی ها بشود.

گاهی اوقات شاید حکمتی در پشت پرده باشد و ما متوجه نباشیم و ممکن است بعد ها به آن پی ببریم. خدای متعال در قرآن کریم چنین می فرمایند:

كُتِبَ عَلَیْكُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ كُرْهٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ

بر شما كارزار واجب شده است در حالى كه براى شما ناگوار است و بسا چیزى را خوش نمى دارید و آن براى شما خوب است و بسا چیزى را دوست مى دارید و آن براى شما بد است و خدا مى‏ داند و شما نمیدانید.

سوره بقره آیه ۲۱۶

مثلا ممکن است ما از اینکه زنی به طور ناخواسته حامله شده است ناراحت شده و از آن ناراحت باشیم اما ممکن است همین بارداری ناخواسته برای ما خیر بوده باشد و ما متوجه آن نباشیم. مطمئنا علم الهی برتر و بالاتر از علم ما می باشد و ما بایستی تابع مشیت خدای بزرگ باشیم. هر چقدر که میزان اعتقادات یک خانواده به خدای بزرگ ، بیشتر باشد به همان اندازه در قبول حاملگی ناخواسته حاضر تر خواهند بود. پس با این حساب ، بهترین راه کار برای مدیریت صحیح بارداری ناخواسته در صورتی که مشکلی برای جنین وجود ندارد ، حفظ بارداری و جنین است و این کار مورد رضایت خدای متعال خواهد بود.

اما چه کار کنیم که وضعیت جنین ، سالم باشد تا دغدغه ای از بابت سلامت جنین در بارداری ناخواسته نداشته باشیم؟ مطمئنا علل مختلفی در سلامت جنین نقش دارند اما یکی از مهمترین علل دخیل در سلامت جنین که تقریبا همیشه می توان آن را کنترل کرد ، زمان انجام عمل نزدیکی می باشد. این یک علت مهم است زیرا نزدیکی در زمان های نامناسب موجب ایجاد موارد متعددی در عدم سلامت جنین می شود. تاثیر زمان نزدیکی بر سلامت جنین بسیار زیاد است به طوری که نزدیکی در برخی زمان های نامناسب می تواند باعث شش انگشتی شدن جنین ، شوم شدن جنین ، داشتن خال چهره ، شرور شدن جنین و بسیاری صفات بد و ناهنجاری ها برای جنین بشود.

شاید بعضی از زوجین محترم چنین استدلال نمایند که خب اگر جنین دارای نقصی شد با امکانات پیشرفته امروزی می توان تشخیص داد و در صورت وجود نقص نسبت به سقط جنین اقدام کرد. اما واقعیت مطلب آن است که اولا چنین امکانی ممکن است برای همه خانواده ها وجود نداشته باشد و ثانیا برخی ناهنجاری ها و صفات ناپسند هستند که شاید علم بشری تا مدت های طولانی قادر به شناسایی آنها نباشد. مثلا آیا در حال حاضر یک روش آزمایشی برای تشخیص میزان شرارت جنین وجود داد؟ مسلما جواب این پاسخ در حال حاضر ، منفی است.

پس اگر می خواهیم دغدغه زیادی از بابت بارداری ناخواسته نداشته باشیم لازم است که همواره عمل نزدیکی را در زمان های مناسب انجام دهیم و اگر بنا به قصور و کوتاهی ها یا مشیت الهی ، زن ، باردار شد لااقل از بابت سلامتی جنین نگرانی زیادی وجود نداشته باشد. حال سؤال این است که زمان های مناسب برای نزدیکی چه زمان هایی هستند و چگونه این زمان ها را بدانیم؟ لازم به ذکر است که مطالب در زمینه زمان های مناسب نزدیکی زیاد است و ما با استفاده از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام این کار را برای شما آسان کرده ایم. با استفاده از این برنامه شما به راحتی می توانید همیشه از وجود زمان های مناسب برای جماع مطلع بوده و مقاربت جنسی را در آن زمان ها انجام دهید. انجام مجامعت در زمان های توصیه شده نه تنها بر روی سلامت جسمی و روحی و اخلاقی جنین تاثیر مثبت دارد بلکه بر روی سلامت زن و مرد هم مؤثر است.

پس از بحث سلامتی جنین ، مساله دیگر که می تواند بسیار حائز اهمیت باشد ، سلامتی مادر است. اگر چنانچه خدای ناکرده خطری وجود مادر را تهدید بکند شاید بنا به تشخیص پزشک معتمد و معتقد ، استفاده از سقط جنین ، بهترین راه باشد.

پس با استفاده از مطالب ذکر شده چنین نتیجه می گیریم که در بحث بارداری ناخواسته ، ملاک خود را بر سلامت جنین و عدم وجود خطر برای مادر باردار قرار دهیم و اگر مشکلی ، جنین یا مادر یا روند بارداری را تهدید نمی کند ، بهترین و خداپسندانه ترین راه ، نگه داشتن بچه خواهد بود. در این راه بر خدای بزرگ توکل نمایید و افکار شیطانی و پوچ را از خود دور سازید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد برای شما مفید بوده باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۴ روز قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۳ هفته قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۴ هفته قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۱ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۲ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۲ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۲ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۲ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۲ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۲ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۳ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۵ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۶ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۷ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۸ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۱۰ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۱۱ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۲۷۹۱۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۴۶۹۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۳۳۵۲۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۱۷۲۶۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۶۷۰۱۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۲۹۲۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۵۵۸۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۰۲۳۰۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۵۴۴۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۸۰۵۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۰۱۳۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۷۱۴۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۸۰۷۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۷۴۹۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۲۹۱۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۵۷۷۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۶۰۳۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۲۹۸۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۱۳۴۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۶۳۷۵ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۷ / ۱۲ / ۱۳۹۸

۲ رجب ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۷ : ۵۱ : ۲۲

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۱۶

طلوع خورشید: ۰۶:۳۹

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۲۸

غروب خورشید: ۱۷:۵۶

اذان مغرب: ۱۸:۱۴

وقت عشاء: ۱۹:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات