درمان ناتوانی جنسی مردان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان ناتوانی جنسی مردان

درمان ناتوانی جنسی مردان چگونه امکان پذیر است؟ چگونه می توانیم ناتوانی جنسی در مردان را با روش های طبیعی درمان کنیم؟ روش های گوناگون جهت درمان ناتوانی جنسی مردان کدامند؟ در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه چگونه ناتوانی جنسی را درمان کنیم صحبت کرده و ضمنا راه و روش درمان طبیعی برای ناتوانی جنسی را نیز بررسی کنیم. موضوع مطلب جاری در مورد ناتوانی جنسی در مردان می باشد و در این خصوص می خواهیم مسائلی را برای شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی مطرح کنیم.

ناتوانی جنسی در مردان یکی از مشکلات مهم در دوران زندگی آنها محسوب می شود. مردانی که از توانایی جنسی کافی برخوردار نباشند قادر به داشتن رابطه جنسی موفقیت آمیز نیستند. این گروه از مردان ممکن است در بچه دار شدن هم با مشکلاتی روبرو شوند. علاوه بر اینها ، ارضاء نشدن صحیح میل جنسی به دلیل ناتوانی جنسی می تواند موجب تند شدن خلق و خوی مردان هم بشود. ناتوانی جنسی می تواند خودباوری مردان را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و حس اعتماد به نفس را از آنها سلب کند. در حالت کلی ، ناتوانی جنسی در مردان یک موضوعی است که علاوه بر مسائل جنسی می تواند مسائل دیگر را نیز در زندگی مردان تحت تاثیر خود قرار دهد. از این رو افزایش میل جنسی مردان و درمان ناتوانی جنسی آنها یکی از موضوعات بسیار مهم می باشد.

گاهی اوقات ممکن است اختلال نعوظ در مردان را معادل ناتوانی جنسی قلمداد کنند. اما واقعیت امر آن است که اختلال نعوظ یکی از نشانه های ناتوانی جنسی است و ناتوانی جنسی فقط منحصر به اختلال نعوظ نمی باشد. به عنوان مثال ، نبود اسپرم در مردان هم جزء ناتوانی جنسی محسوب می گردد چرا که مردان فاقد اسپرم قادر به بچه دار شدن نیستند. ناتوانی جنسی یک بحث گسترده است که اختلال نعوظ فقط جزئی از آن محسوب می گردد. ناتوانی جنسی می تواند یکی از علل مهم شکست در زندگی فردی و اجتماعی مردان باشد. از این رو درمان ناتوانی جنسی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چه راه حلی برای درمان ناتوانی جنسی مردان وجود دارد؟

قبل از پرداختن به روش های درمان ناتوانی جنسی در مردان ، لازم است یک موضوع مهم مد نظر قرار بگیرد و آن ریشه یابی علت ناتوانی جنسی است. همانطور که در بالا ذکر شد ، ناتوانی جنسی شامل موارد متعددی می شود و بنابر این دارای علل مختلفی می تواند باشد. پس قبل از پرداختن به درمان برای ناتوانی جنسی مردان ، ابتدا لازم است که علت اصلی ناتوانی جنسی مشخص شود تا درمان مناسب آن صورت بگیرد. اما در حالت کلی ، موارد زیر را در مورد درمان ناتوانی جنسی می توان مورد بررسی قرار داد:

  • اصلاح تغذیه
  • اصلاح سبک زندگی
  • افزایش اعتماد به نفس
  • مبارزه با استرس و اضطراب
  • استفاده از قرص های بهبود مردانه
  • استفاده از نوره
  • انجام حجامت

حال اجازه دهید ببینیم که این مسائل چه نقشی در درمان ناتوانی جنسی در مردان دارند.

اصلاح تغذیه

بدون شک ، تغذیه یکی از علل مهم و تاثیر گذار در ناتوانی جنسی مردان محسوب می گردد و اصلاح تغذیه یکی از روش های طبیعی درمان ناتوانی جنسی محسوب می شود. امروزه استفاده از مواد غذایی آماده نظیر فست فودها ، ساندویچ ها ، مواد غذایی کارخانه ای ، غذاهای فرآوری شده و امثال آنها زیاد شده است. این نوع مواد غذایی تاثیر منفی بر میل جنسی مردان می گذارند. هرچقدر که بتوان از مصرف این نوع مواد غذایی کاست به همان اندازه در کاهش میل جنسی مردان مؤثر بوده و به درمان ناتوانی جنسی کمک خواهد کرد. علاوه بر این مواد غذایی ، استفاده بیش از حد از مواد غذایی پرچرب نیز باعث کاهش میل جنسی در مردان می شود. استفاده بیش از حد از مواد غذایی با طبع سرد مثل خیار ، کاهو ، گوشت مرغ ، ماست ، دوغ ، برنج سفید و نظایر آنها هم یکی از دلایل عمده کاهش میل جنسی در مردان می باشد. از این رو کاهش مصرف مواد غذایی با طبیعت سرد و افزایش مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم مثل عسل ناب ، خرما ، کشمش ، موز ، تره ، انجیر مخصوصا انجیر خشک و نظایر آنها باعث پیشگیری از کاهش میل جنسی مردان و افزایش میل جنسی آنها شده و یکی از روش های طبیعی برای درمان ناتوانی جنسی مردان خواهد بود. پس  استفاده صحیح از غذاهای سالم و طبیعی و خودداری از مصرف غذاهای آماده و کارخانه ای ، یکی از راه های درمان ناتوانی جنسی و افزایش قدرت جنسی در مردان می باشد.

اصلاح سبک زندگی

اصلاح سبک زندگی برای درمان ناتوانی جنسی بسیار مهم می باشد. معمولا انسان ها به یک سبک زندگی عادت می کنند. گاهی اوقات اما نمی دانند که این نوع سبک زندگی می تواند بر روی میل جنسی آنها تاثیر منفی بگذارد. به عنوان نمونه می توان از نحوه خوابیدن افراد نام برد. شما ممکن است ساعات خواب منظم یا نامنظم ، کافی یا ناکافی داشته باشید. همین موضوع سبب تغییراتی در میل جنسی می شود. داشتن ساعات خواب کافی و منظم یکی از اصول مهم سلامتی محسوب می گردد. بایستی یادآوری شود که زود خوابیدن در هنگام شب و زود بیدار شدن در هنگام صبح ، بهترین نوع خواب شبانه محسوب می گردد. با خواب مناسب ، منظم و کافی می توانید به فعالیت صحیح اندام های بدن خود از جمله اندام های جنسی کمک کنید. البته سبک زندگی شامل موارد متعددی می شود و مساله خواب به عنوان یک نمونه ذکر شد. یک نمونه دیگر را می توان در نوع لباس پوشیدن جستجو کرد. بعضی از مردان متاسفانه شلوارهای تنگ و چسبان می پوشند که این موضوع سبب جلوگیری از خونرسانی صحیح به اندام های جنسی شده و می تواند باعث افت میل جنسی ، ناتوانی جنسی و مشکلاتی نظیر واریکوسل (واریس ناحیه تناسلی مردان) شود. پس اگر خواهان درمان ناتوانی جنسی هستیم یکی از روش های آن ، اصلاح سبک زندگی و ترک عادات مضر و انجام عادات خوب می باشد.

افزایش اعتماد به نفس

گاهی اوقات مشکل ناتوانی جنسی مردان فقط ناشی از کمبود اعتماد به نفس می باشد. کمبود اعتماد به نفس در مردان خجالتی می تواند از شدت بیشتری برخوردار باشد. کمبود یا نداشتن حس اعتماد  به نفس می تواند موجب بروز نگرانی ، اضطراب و استرس گردد و به تبع آن ، توانایی جنسی کاهش یابد. یک معاینه تخصصی می تواند این موضوع را مشخص کند. این گروه از مردان برای درمان ناتوانی جنسی خود نیاز به هیچ روش خاص درمانی ندارند و فقط کافی است که حس اعتماد به نفس خود را بیشتر کنند. به دنبال تقویت اعتماد به نفس مشاهده خواهد شد که ناتوانی جنسی در آنها نیز به طور طبیعی درمان می شود.

مبارزه با استرس و اضطراب

استرس و اضطراب یکی از سم های مهلک در زندگی بشر می باشد. استرس و نگرانی موجب بسیاری از مشکلات و بیماری ها در مردان و زنان می باشد. استرس می تواند میل جنسی مردان را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و موجب کاهش آن گردد. به همین دلیل یکی از روش های بسیار مهم در جهت درمان ناتوانی جنسی مردان ، مبارزه با استرس و اضطراب می باشد. بهترین راه مبارزه با استرس و نگرانی هم ، یاد خداست. سعی کنیم یاد خدا در زندگی ما پر رنگ تر شود تا از این طریق علاوه بر نزدیکی به خدای متعال ، با استرس نیز مبارزه کنیم.

استفاده از قرص های بهبود مردانه

استفاده از قرص های بهبود مردانه هم یکی دیگر از روش های درمان ناتوانی جنسی محسوب می شود. قرص های بهبود مردانه که جزئی از مکمل های بهبود مردانه محسوب می شوند برای درمان ناتوانی جنسی مردان و افزایش شور و میل جنسی در آنها تولید می شوند. قرص های بهبود مردانه دارای عناصری هستند که این عناصر باعث تغذیه بهتر سلول های اندام های جنسی می شوند. این کار هم از طریق رساندن مواد مغری به سلول ها و بافت های آلت تناسلی و هم از طریق بهبود جریان خونرسانی به آن صورت می گیرد. امروزه قرص های بهبود مردانه در انواع و اقسام برند های مختلف تولید می شوند.

استفاده از نوره

امروزه به دلیل گسترش استفاده از تیغ و ژیلت برای اصلاح موهای ناحیه تناسلی در مردان شاید چندان رغبتی به استفاده از نوره مخصوصا در نسل جوان وجود نداشته باشد. اما بایستی به این مساله اذعان کرد که امروزه ریشه بسیاری از مشکلات و بیماری های مربوط به مردان و زنان و حتی بیماری مهلک سرطان ، عدم استفاده از نوره طبیعی برای نظافت موهای زائد بدن مخصوصا موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل می باشد. نوره که به آن واجبی نیز گفته می شود علاوه بر زدودن موهای زائد بدن نقش پر رنگی در سلامتی کل بدن و مبارزه با بیماری مهلک سرطان در زنان و مردان دارد. علاوه بر این ها ، استفاده از نوره مطابق فرمایش حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام) موجب افزایش میل جنسی می شود (مطلب تاثیر نوره در افزایش میل جنسی طبیعی مردان را مطالعه نمایید) و یکی از راه های طبیعی و ارزان برای درمان ناتوانی جنسی مردان محسوب می گردد. البته منظور این نوشتار از نوره ، نوره طبیعی و دارای آرسنیک که نوره زرنیخ دار هم گفته می شود می باشد. اکثر واجبی های موجود در بازار که به نام های مختلف به فروش می رسند ، به صورت شیمیایی تهیه شده و فاقد آرسنیک هستند. منظور این مطلب ، این نوع واجبی نیست بلکه منظور ، استفاده از واجبی طبیعی می باشد که اینهمه خاصیت با خودش دارد. مردان محترم سعی کنند حداقل هفته ای یک بار از نوره طبیعی برای درمان موهای زائد بدن بخصوص موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل استفاده نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید نوره طبیعی می توانید مطالب فواید استفاده از نوره برای زنان ، نقش نوره در پیشگیری از سرطان سینه و درمان سرد مزاجی زنان و مردان با نوره را مطالعه نمایید. ضمنا جهت دانستن روش استفاده از واجبی می توانید مطلب روش صحیح استفاده از واجبی و نوره را مورد مطالعه قرار دهید.

انجام حجامت

برای درمان ناتوانی جنسی ، انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار را فراموش نکنید. حجامت نقش بسیار تعیین کننده ای در پیشگیری و درمان بسیاری از مشکلات در مردان دارد. درمان ناتوانی جنسی و افزایش میل جنسی یکی از آثار خوب انجام حجامت در مردان می باشد. در این زمینه توجه شما را به مطالعه مطالب احادیث درباره حجامت ، تاثیر حجامت در باروری مردان و فواید حجامت جلب می کنیم.

نتیجه گیری:
در این مطلب در مورد درمان ناتوانی جنسی در مردان صحبت کردیم و به برخی از روش های درمان نیز اشاره کردیم. با توجه به نوع و میزان ناتوانی جنسی ، راه درمان می تواند متفاوت باشد. مطمئنا ناتوانی جنسی در مردان مختلف دارای میزان متفاوتی است و این موضوع سبب می شود که درمان ناتوانی جنسی در مردان مختلف ، متفاوت باشد. درمان بایستی متناسب با نوع و میزان ناتوانی جنسی باشد تا اثر مثبتی داشته باشد. بنابر این قدم اول در درمان ناتوانی جنسی ، تشخیص نوع و شدت آن می باشد. پس از آن می توان از درمان مناسب استفاده کرد. امیدواریم نکات مطرح شده در این مطلب برای شما مفید بوده باشند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۵۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۲۰۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۹۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۴ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۶۱۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۵۸ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۴ : ۵۷ : ۱۲

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات