از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی با شکم پر

نزدیکی با شکم پر چگونه است؟ آیا می توان در حالت پر بودن شکم عمل نزدیکی با همسر انجام داد؟ نزدیکی کردن با شکم پر چه مضراتی دارد؟ جماع در حالت پر بودن شکم چه تاثیری بر روی جنین دارد؟ مجامعت در حالت شکم پری چه ضررهایی متوجه مردان می کند؟ آمیزش با معده پر موجب چه بیماری هایی در مردان می شود؟ نزدیکی کردن چه مدت بعد از صرف غذا باید باشد؟

بحث این مطلب را اختصاص داده ایم به یکی از حالات نزدیکی کردن یعنی با شکم پر و می خواهیم نکاتی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 ز ندگی عرض کنیم و امیدواریم که انشاء الله به فضل الهی مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

شرایط جسمی زن و مرد یکی از مسائل مهمی است که در هنگام نزدیکی کردن بایستی مورد توجه قرار گیرد. از جمله مباحث مربوط به شرایط جسمی هم ، وضعیت پر بودن شکم یا خالی بودن شکم می باشد. این احتمال وجود دارد که بعضی از مردان به دلیل عدم آگاهی یا مسائل کاری یا نداشتن وقت کافی به دلایل مختلف و در زمانی که تازه غذای خود را صرف نموده اند بخواهند که با همسر خود نزدیکی داشته باشند. این دسته از آقایان شاید در اوایل متوجه مضرات این کار نشوند اما به مرور زمان احتمالا متوجه بعضی از مشکلات مثل بیماری نقرس خواهند شد.

در اینجا اجازه دهید به فرمایشی از حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) اشاره کنیم. آن حضرت در حدیثی چنین می فرمایند:

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ضمنا حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) در حدیثی چنین می فرمایند:

سه چیز است که ساختمان بدن انسان را خراب می کند و حتی می تواند سبب مرگ او شود:

  1. با شکم پر به حمام رفتن
  2. نزدیکی با همسر در حال سیری
  3. آمیزش با پیرزنان

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

با توجه به این دو حدیث کافی است متوجه شویم که نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم و در زمانی که تازه غذا صرف شده است می تواند موجب بروز بیماری هایی مثل نقرس ، فتق ، ضعف چشم و ضعف حافظه در مردان شود. یعنی مردان با عدم رعایت این یک نکته ساده می توانند دچار مشکلات فراوان شوند و حتی احتمال مرگ نیز وجود دارد.

علاوه بر تهدید سلامتی مردان ، ضرر دیگری که آمیزش با شکم پر دارد تاثیر آن بر روی هوش جنین می باشد. در این زمینه اجازه دهید به حدیثی از حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) اشاره کنیم. آن حضرت در مورد ارتباط پرخوری و هوش و ذکاوت چنین می فرمایند:

پرخوری با تیزهوشی سازگار نیست.

حضرت امام علی ابن ابیطالب (علیه السلام)

وقتی که با شکم پر به انجام عمل نزدیکی اقدام می کنیم ، این تاثیر منفی بر روی هوش جنین می گذارد و باعش کاهش هوش جنین می گردد. البته مسائل زیادی بر روی کاهش هوش چنین اثر می گذارند ولی یکی از مهمترین آنها که به سادگی هم قابل پیشگیری است ، آمیزش در حالت پر بودن شکم می باشد. اجتناب از نزدیکی با معده پر باعث ازدیاد هوش جنین می شود و به همین دلایل هم است که یکی از خصوصیات بچه هایی که نطفه آنها در ماه مبارک رمضان منعقد می گردد ، باهوش بودن آنهاست. البته این برای پدر و مادر هایی است که در ماه مبارک رمضان روزه می گیرند و الا در مورد سایر زوجین نمی تواند چندان مصداقی داشته باشد. در اینجا ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد و آن این است که زوجینی که می خواهند در ماهی غیر از ماه رمضان اقدام به بچه دار شدن بکنند می توانند در صورت امکان حداقل به مدت 3 روز متوالی روزه بگیرند و پس از آن اقدام به عمل نزدیکی کنند که این کار تاثیر بسیار زیادی در پاک سازی نطفه و افزایش هوش نوزاد خواهد داشت.

پس تا اینجا متوجه مضرات انجام مقاربت جنسی در حالت پر بودن شکم شدیم و دیدیم که علاوه بر ضرر هایی که برای مردان دارد بر روی هوش بچه نیز تاثیر منفی می گذارد. اما سؤالی که در اینجا می تواند مطرح باشد این است که چه زمان پس از صرف غذا عمل آمیزش را انجام دهیم که حالت پر بودن شکم تلقی نشود؟

سؤال بسیار خوبی است و در پاسخ این سؤال بایستی گفت که با توجه به اینکه غذای سبک بخوریم یا غذای سنگین ، این مدت می تواند متفاوت باشد. این از آن جهت است که بعضی از غذا ها زود هضم هستند و بعضی از غذا ها دیر هضم می باشند. اما معمولا پس از گذشت حداقل دو ساعت و سی دقیقه (دو و نیم ساعت) از لحظه اتمام غذا ، تقریبا زمان مناسبی برای جماع می باشد. البته همانطور که عرض شد بعضی از غذا ها دیر هضم هستند و بعضی از غذا ها زود هضم می باشند از این رو توصیه می شود در صورت امکان قبل از آمیزش جنسی ، یک وعده غذایی سبک مثل کدو میل شود. کدو سبز یک غذای زود هضم می باشد و مخصوصا برای وعده شام می تواند بسیار غذای مناسبی باشد. سعی شود از مصرف غذای بسیار چرب قبل از آمیزش خودداری گردد.

البته یک نکته بسیار مهم هم لازم است که در اینجا یادآوری شود و آن آمیزش با شکم گرسنه می باشد. شاید بعضی ها چنین تصور کنند که برای اجتناب از مضرات پر بودن شکم در زمان انجام عمل نزدیکی ، با شکم خالی آمیزش کنند. در این زمینه بایستی این هشدار داده شود که همانطور که آمیزش با شکم پر مضر است ، آمیزش با شکم خالی نیز مضر می باشد. اگر زمان زیادی (مثلا بیش از سه ساعت) از لحظه اتمام غذا می گذرد و قصد مراوده با همسر است بهتر است که چیزی مثل چند دانه خرما میل شود تا شکم ، خالی نباشد.

توجه داشته باشیم که رعایت این زمان (حداقل دو ساعت و سی دقیقه) از لحظه اتمام صرف غذا تا لحظه شروع مقاربت جنسی فقط مختص به آمیزش در شب نیست و این یک دستور کلی برای آمیزش در هر زمان است. البته توصیه آن است که سعی شود تا حدالامکان عمل نزدیکی در زمان های سفارش شده از نظر شرعی انجام شود. البته برای راحتی می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

با رعایت زمان های مناسب برای نزدیکی از نظر دین مقدس اسلام و نیز رعایت مسائل مرتبط با نزدیکی از جمله عدم پر بودن شکم در زمان آمیزش ، می توان انشاء الله مجامعت سالمی را تجربه کرده و ضمن در امان ماندن از مشکلات و بیماری های مختلف ، در به دنیا آمدن نوزادان باهوش تر نیز کمک کرد.

امیدواریم که این مطلب مورد استفاده و رضایت شما خوانندگان محترم قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۴ هفته قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۶ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۷ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۸ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۱۱۳۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۶۸۸۹۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۳۸۵۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۳۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۲۸۷۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۰۶۸۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۸۲۱۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۰۷۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۲۳۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۳۴۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۸۳۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۱۱۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۹۹۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۵۳۳۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۵۹۹۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۱۶۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۸۲۶۵ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۳۴۶۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۰۱۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۷۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۲۹ / ۲ / ۱۴۰۳

۹ ذيقعده ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۴ : ۳۱ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۱۷

طلوع خورشید: ۰۴:۵۷

اذان ظهر: ۱۲:۰۱

اذان عصر: ۱۵:۴۹

غروب خورشید: ۱۹:۰۵

اذان مغرب: ۱۹:۲۵

وقت عشاء: ۲۰:۲۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات